Zlato! Veteráni slaví titul

pondělí 8.5.2017 | VG |

Finálový turnaj veteránské ligy zvládli hráči FBC ČPP Bystroň Group Ostrava výtečně! Z Prahy si odvážejí mistrovský titul a zlaté medaile k tomu!

"Můžeme slavit. A bude to dlouhé," povídal hráč a zároveň klubový šéf Rolf Franke. "Vítězství je vydřené, srdcem urvané."
Ostrou prověrkou prošli ostravští veteráni už ve čtvrtfinále, kdy se dvakrát střetli s celkem Litolica Lisboa 99. "První zápas jsme vyhráli 4:3, ale byly tam chvíle, kdy byl soupeř lepší," přiznal Franke. Druhý duel už hráči FBC Ostrava zvládli s větším přehledem, do semifinále postoupili po vítězství 8:5. "Ale i ve druhém zápase to bylo napínavé. Nedali nám nic zadarmo," popisoval Rolf Franke.
V semifinále se veteráni FBC Ostrava střetli s týmem Florbal Ústí. "A měli tam spoustu dobrých hráčů. Ve druhé třetině nás přehrávali, ale naštěstí netrefovali branku," líčil Franke. Zato koncovka Ostravských byla lepší a zajistila FBC postup do finále po vítězství 4:1.
Souboj o titul byl ve znamení odvěké rivality. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava totiž narazil na výběr Forza Tatran. "Byl to náš další vzájemný finálový zápas, navázali jsme na historii. Bylo to vyhecované, mělo to náboj, chvílemi to bylo ostřejší. Diváci povzbuzovali, mělo to atmosféru," prohlásil Franke. A vývoj finále veteránské ligy dlouho mířil k dalšímu titulu pro Tatran. Když ale pražští hráči zvýšili ve třetí třetině na 3:0, soupeře to nakoplo. Pět minut před koncem třetí části si vzali oddechový čas a rozhodli se ke hře v šesti bez brankáře. "A dali jsme jim dva rychlé góly," líčil Franke. "Měli jsme dobrého kouče, zavelel jsem do útoku," povídal s nadsázkou. Hráči Tatranu si po dvou inkasovaných brankách vyžádali oddechový čas, ale ani to jim nepomohlo. "Byli jsme v laufu, dali jsme jim ještě jednoho. Říkali jsme si, že jim v šesti dáme ještě tři, ale zvážili jsme to a dohráli jsme to do konce třetiny," usmál se Franke.
Poté pořadatelé překvapili veterány desetiminutovým prodloužením. "Byli jsme úplně mrtví. V tom věku odehrát čtyři zápasy ve dvou dnech je masakr. Ostatní hráli převážně na tři lajny, my jsme byli v devíti. Točili se tři beci a vpředu dvě lajny," popisoval Franke. "Někteří dědci z nás už jsou fakt dědci, kolena nefungují, ale vzájemně jsme si vypomohli."
Prodloužení ovšem slibovaných deset minut netrvalo. Po šedesáti vteřinách předvedli ostravští veteráni nacvičený signál a David Dziuba vstřelil vítězný gól. "Mohli jsme začít slavit. A je to o to sladší, že jsme to vyhráli v tom složení. Je to skvělý pocit. Zahráli jsme si krásně," uzavřel Franke.

Čtvrtfinále 1.zápas
Litolica Lisboa 99 - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3 : 4 (1 : 1)(1 : 1)(1 : 2)
Brankya nahrávky:
4.Petráš (Hlaváček), 16.Koch (Martínek), 30.Jech (Kastner) - 5.Both (Šešulka), 17.Daniš (Šešulka), 30.Franke (Kozel), 34.Daniš (Both). Rozhodčí: Flek, Provazník. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslavení: 0:0. Diváků: 29.

Čtvrtfinále 2.zápas
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Litolica Lisboa 99 8 : 5 (2 : 1)(0 : 2)(6 : 2)
Branky a nahrávky:
2.Daniš (Kubiš), 4.Both (Daniš), 27.Kozel (Kubiš), 30.Daniš (Both), 34.Dziuba (Černín), 35.Daniš (Both), 35.Both (Kubiš), 36.Dziuba - 9.Rambousek (Havlásek), 13.Hlaváček (Petráš), 24.Jech (Rezek), 32.Rambousek, 36.Rezek (Kastner). Rozhodčí: Flek, Provazník. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 47.

Semifinále
Florbal Ústí - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1 : 4 (1 : 1)(0 : 2)(0 : 1)
8.Karban (Ševela) - 3.Both, 15.Daniš (Kubiš), 17.Franke (Dziuba), 28.Daniš (Kubiš). Rozhodčí: Flek, Kropáček. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 30;.

Finále:
FORZA Tatran - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3 : 4 v prodloužení (2 : 0)(0 : 0)(1 : 3) - (0 : 1)
4.Šádek (Zahalka), 6.Zahalka (Šádek), 29.Zelenka (Zeman) - 33.Kubiš (Daniš), 33.Daniš (Both), 35.Both (Kozel), 37.Dziuba (Kubiš). Rozhodčí: Husák, Brejcha. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 35.