Postupujeme z prvního místa skupiny F.

úterý 3.10.2017 | Jaroslav Heiser |

Předkolo KB ligy juniorů jsme zakončili třemi výhrami. Celkem jsme z pěti zápasů nasbírali 14 bodů a obsadili 1. místo skupiny F. Do nově utvořené „lepší“ skupiny A vstupujeme s 5 body a patří nám čtvrtá příčka v tabulce celostátní ligy s dvanácti účastníky.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC Tempish Vítkovice 10:5 (7:0,0:3,3:2)

Dne 27. 9. 2017, den před státním svátkem – Den české státnosti, jsme sehráli fantastickou úvodní třetinu proti odvěkému rivalovi z Vítkovic. Byl to pro všechny hráče, trenéry a fanoušky svátek florbalu. V derby vstřelit za 20 minut 7 gólů se jen tak někomu nepodaří! Pozor, druhou třetinu jsme prohráli a třetí byla vyrovnaná. V závěru fanoušci skandovali „deset“ a to se podařilo. Závěrem komentář trenéra hostí Tomáše Sladkého: „Takovou první třetinu jsem nezažil a snad už nikdy nezažiji.“

Florbal Torpedo Havířov - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:4 (1:2,2:1,0:1)

Den po vítězství nad Vítkovicemi nás čekal nepříjemný soupeř, který hlavně v domácím prostředí místo kombinační hry spoléhá více na bojovnost a důraz v osobních soubojích. Po celý zápas jsme se nemohli dostat do tempa. Hře chyběla plynulost a střelcům přesnost. O našem vítězství rozhodla branka Dominika Kaloče na počátku třetí třetiny, na kterou již domácí nedokázali odpovědět. Závěrem komentář trenéra domácích Michala Ondruše: „Zápas rozhodly naše individuální chyby v rozehrávce.“

Itelligence Bulldogs Brno - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:5 pn (2:2,1:1,1:1)

Třetí zápas v pěti dnech jsme sehráli v Brně a body z tohoto utkání se již počítaly do nově vzniklé tabulky. Toto si uvědomovaly oba týmy a zápas to ovlivnilo. Komentář trenéra domácích Davida Kyzlinka: „Viděli jsme vyrovnané utkání a dobrý výkon směrem do obrany.“ Zápas nerozhodlo ani 5 minutové prodloužení, ve kterém oba týmy zkoušely hru bez brankáře. V nájezdech jsme byli šťastnější my. Ondra Kolajta nedostal gól a Patrik Pícha s Denisem Kubiczkem dali gól.

Základní část KB ligy juniorů pro nás začíná v Praze. V sobotu 14. 10. hrajeme proti PSN Tatran Střešovice od 17:15 hod. V neděli 15. 12. jedeme do Liberce za nováčkem soutěže, hraje se od 14:00 hod. Držte nám palce!