Musíme si dát pozor na koncentraci, varuje Tomšová

sobota 27.1.2018 | VG |

V Praze vyhrály florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nad celkem Panterek 6:3. Přesto hráčky včetně gólmanky Veroniky Tomšové vědí, že výsledek mohl být ještě lepší.

Veroniko, překvapil vás signál Panterek ze začátku druhé třetiny, kdy skórovaly tři vteřiny po úvodním buly ?
Ano, dá se říct, že nás to překvapilo. Hlavou jsme zřejmě byly ještě v šatně a Panters toho dokázaly využít.
     Pak vám ale pomohl vlastní gól Pražanek, že ?
Popravdě jsem myslela, že to vlastní gól nebyl, moc dobře jsem situaci neviděla. Holky mi to řekly až na střídačce, každopádně nám ale tento gól určitě pomohl.
     Na váš třetí gól domácí odpověděli za devět vteřin. Nepozornost po buly, nebo jak se to přihodilo? Vytýkal vám trenér ty rychle inkasované góly ?
Je škoda, že nedokážeme udržet koncentraci. Stalo se nám to v zápase dvakrát a v budoucnu si na to určitě budeme muset dát větší pozor.
     Ve třetí části jste využily přesilovku za dvě vteřiny. Vzaly jste si od Panterek recept na rychlý gól ?
Myslím, že nám hodně pomohla standartní situace, kterou hráčky Panters neodbránily úplně optimálně. Verča Káčová zůstala na středu sama a i když poprvé trefila břevno, Nelča Kapcová pracuje na brankovišti výborně a dokázala to proměnit.
    Vlastní oslabení pět minut před koncem jste přestály. Byly to v brance náročné chvilky ?
Pár šancí tam bylo, ale celkem se nám dařilo držet balón na hokejkách a z dvouminutového oslabení byla rázem minuta, možná i míň.
    A co závěrečný tlak domácích? Dostala jste v zápase tři branky. To je slušné, ne ?
Od začátku sezóny se tak trochu pereme s tím, že od soupeřů, kteří jsou pod námi v tabulce, dostáváme relativně hodně gólů a pouštíme je až moc do zakončení. V posledních zápasech se nám to podařilo lehce zlepšit, ale pořád to není ideální.
    Play off se blíží. Už o něm přemýšlíte, nebo myšlenky na něj zaháníte ?
Samozřejmě se bavíme o tom, kdo by na nás mohl vyjít a sledujeme situaci kolem posledních postupových míst. Chceme se ale soustředit na náš výkon v závěrečných zápasech sezony, ať do play off vkročíme pravou nohou.