Daniš rozhodl v prodloužení

sobota 9.4.2011 | VG |

Parádně vykročili florbalisté FBC Remedicum Ostrava do finálové série proti Tatranu Střešovice. Na jeho hřišti vyhráli první zápas série hrané na tři vítězství 3:2 v prodloužení. O vítězný gól se postaral v čase 61:27 Jan Daniš.
Přitom pro ostravský tým nezačal první duel finále nikterak šťastně. Už ve 27. vteřině prohrál po trefě Milana Fridricha 0:1. Jenže to FBC Remedicum nerozhodilo. V závěru první části vytáhli ostravští florbalisté své oblíbené zbraně a po přesných křížných přihrávkách stříleli Dominik Hanic a Jakub Robenek do odkryté brány. Během necelé minuty tak strhli vedení na svou stranu.
Potom si už hráči FBC Remedicum svůj hubený náskok bedlivě hlídali. „Po dvě třetiny jsme byli lepší,“ pochvaloval si ostravský kouč Martin Smeták. Až ve třetí části Střešovice zvýšily obrátky. „Zatlačily nás,“ připustil Smeták.
Přesto Ostravané vzdorovali. Nápor domácích nevydrželi až v poslední minutě, kdy znovu Fridrich při hře bez brankáře se štěstím překonal gólmana Víta Schulmeistera. Míček se totiž k němu dostal po odrazu od hole obránce Pavla Machaly. „Bohužel, padlo to tam. Tatran to ale sehrál dobře,“ litoval vyrovnání 42 vteřin před koncem třetí části kouč Smeták.
Na řadu tak přišlo prodloužení. „Klukům jsem hlavně kladl na srdce, ať střílí z každé pozice, protože každá střela může znamenat gól,“ prozradil Martin Smeták.
Po necelé minutě a půl jej poslechl obránce Petr Krzyžanek, který z dálky vypálil. Jan Daniš poté už neměl problém po zmatcích v obraně Střešovic dorazit míček do prázdné branky.
V sérii sice vedeme, to pro nás může být malá psychická výhoda, ale pořád je to otevřené a bude to ještě boj,“ zdůraznil Smeták.
Druhý zápas se hraje v neděli v Praze od 12.45 hodin.

Tatran Omlux Střešovice - FBC Remedicum Ostrava 2 : 3 v prodloužení (1 : 2)(0 : 0)(1 : 0) - (0 : 1)
Branky a nahrávky:
1.Fridrich (Richter), 60.Fridrich (Garčar) - 18.Hanic (Dziurdzik), 19.Robenek (Skácel), 62.Daniš (Krzyžanek). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 303. Stav série: 0:1.