Dorostenci na MČR jsou stříbrní!

neděle 10.4.2016 | Redakce |

Medaili o tomto víkendu získali i dorostenci, kteří na MČR, které se konalo v Praze, vybojovali stříbrné medaile. Ve finále nestačili na Bohemku, s kterou prohrály 5:9

Ve čtvrtfinále  narazili dorostenci na Ústí nad Labem, které v prvním zápase jednoznačně rozstříleli vysoko 14:3. Střelecky tomu dopomohl i Michal Sládek, který v utkání nastřílel šest gólů a na další jeden přihrál. Druhé odvetné čtvrtfinálové utkání bylo oproti tomu první jako den a noc. Ostravě se vůbec nedařilo, naopak soupeři úplně vše. Nakonec mohli být ostravští dorostenci rádi, že prohráli jen 1:8. Díky náskoku z prvního utkání tak postoupili do semifinále.

Druhý nevydařený sobotní zápas evidentně dorostenci vypustili z hlavy, neboť v semifinále podali výkon podobný tomu z prvního vítězného zápasu proti Ústí. Již v první třetině hráči ostravského FBC vytvořili čtyřbrankový náskok, který postupem času ještě navýšili. Nakonec zvítězili 10:4, čímž si vybojovali účast ve finále a zajistili si tím medaili. Hodně tomu dopomohl i Michal Sládek, který tentokráte v utkání zaznamenal dvě branky a dvě úspěšné přihrávky.

Finálové utkání proti Bohemce probíhalo jako na houpačce. Dorostenci Bohemky si v úvodních sedmi minutách vytvořili čtyřbrankový náskok, který dokázali hráči ostravské FBC díky zlepšené hře v druhé třetině a úvodu třetí třetiny vymazat. V závěru utkání ostravští dorostenci vlastní nedisciplinovanosti vrátili soupeře zpět do vedení. Ostravě už tak moc času nezbývalo a otevřela hru. Z čeho pramenily chyby a další vyloučení. Bohemka dokázala toho využít a dotáhnout tak zápas do vítězného konce. Nakonec zvítězila 9:5 a získala mistrovský titul. Na ostravské dorostence tak zůstali jen stříbrné medaile, což je pro tým, který se složil před sezónou jistě obrovský úspěch.