Dorostenci: Pánové, tak takhle by to nešlo.

neděle 27.11.2016 | Ivo Šindler |

Mohl prohlásit asistent trenéra o první přestávce ve znojemské sportovní hale. Zde se totiž v prvním adventním víkendu konalo další ligové kolo dorostenecké 1. Ligy skupiny D. Z pěti týmů, které se zde sešly, jsme se měli střetnout s valašskými bojovníky ze Vsetína a Gullivery z brněnského Sokola.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava x Florbal Vsetín 8:4

V první třetině jsme byli asi v autech, protože soupeř byl lepší, důraznější, neskutečně toužil vyhrát a šel si za svým cílem. Jeho kombinace a brejky byly smrtelné. Naše naopak pomalé, předvídatelné, nepřesné a stínové. Dovedete si představit, jak to na palubovce vypadalo. Něco pochytal Kuba Kutěj a něco bohudík mladí vsetíňané nedali. Třetina skončila jen 0:2. Výše zmiňovaná věta a zvýšený hlas měly hráče probudit. Jenomže cesta byla fakt dlouhá anebo mají dlouhé vedení, protože po dalších pěti minutách už prohráváme 0:3 a pro naše barvy to vypadá bledě. Jakoby až teprve teď to našim plejerům došlo a začali napadat a hrát na vyšší rychlostní stupeň. Během sedmi minut vstřelili pět gólů a obrátili skóre na 5:3. Taková změna sebere vítr každému týmu a chvíli to bylo poznat. Ale Valaší sú Valaši a ti sa nevzdávajú. Háša a Kořénkem řádili, ale co předváděl Matěj Kubíček v jejich bráně, to rvalo žíly našim střelcům. Do konce třetiny se ještě prosadili Vojta Zaškolný, Adam Zmrzlík a Karel Czyž, kteří uzavřeli stav na konečných 8:4.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava x Sokol Brno EMKOCase Gullivers 9:2

Ačkoliv to nevypadá podle výsledku na těžké utkání, opak je pravdou. Jednak začínáme stejně, jako v prvním duelu, tedy opět vybíráme ze sítě míček jako první, ale z předchozího utkání  si přinášíme nasazení a rychlost. Věřím tedy v dobrý průběh utkání.  Nejprve srovnáme a následně přebereme vedení. Soupeř začátkem druhé třetiny srovnal a my se ujímáme vedení o jeden gól. Oba týmy hrají ve vysokém tempu a divácky je utkání velmi atraktivní. Je vidět, že kluci na obou stranách moc chtěli hrát....hlavně hrát, hra měla spád a pro hráče dobrá zábava. V druhé polovině zápasu získáváme převahu díky lepší fyzičce a postupně zatěžujeme konto soupeře. Vyhráváme. Do listiny se zapsali Kaloč, Zmrzlík, Češek, Šindler, Flašar, Jeřábek, Soják a jsem rád, že góly nestojí na jednom či dvou hráčích.. Dovolím si zveřejnit komentář trenéra soupeřů, který vystihl utkání: "Rozhodli jsme se hrát s Ostravou otevřený ofenzivní zápas, což se ukázalo jako špatné rozhodnutí. Hráči nechali na hřišti všechno, sehráli výborně přesilovky, nastřelili několikrát tyč, ale víc jak dva góly prostě vstřelit nedokázali, i tak jim patří velké dík za to co předvedli."

Tady mohu i já poděkovat hráčům za hezký sportovní zážitek, i když s neslaným začátkem. Lépe než já to vyjádřila Marcela Janoušková: „Úžasná sobota. Vezeme si 6 bodů ze Znojma, krásně vyhrané dva zápasy (hlavně proti Brnu Gullivers). Děkujeme!! Oslavili jsme to v Mc Donalds a KFC a že bylo co slavit. FBC Family.“