Dorostenky vezou z Jihlavy zlaté medaile

středa 27.4.2016 | Redakce / Jakub Robenek |

Do zítřejšího semifinále přešly dorostenky přes nejtěžšího možného soupeře, vítěze pražské divize FBŠ Bohemians Praha 6:3 a 7:1 na zápasy. V semifinále si dorostenky poradily s SK Bivojky Litvínov a porazily je 6:3. Dorostenky poráží ve finále Florbal Vsetín a jsou zlatééééééééé!!!

Před nadcházejícím play-off dorostenek, které se koná ve dnech 30.4.-1.5.2016 v Jihlavě, nám trenér Jakub Robenek odpověděl na obvykle podávané čtyři otázky:

S jakými cíli vstupujete do play-off?
Rádi bychom se poprali o medaile a samozřejmě budeme chtít útočit na stupínek nejvyšší. Prvotní cíl však bude přejít přes těžkého čtvrtfinálového soupeře FbŠ Bohemians.
     V čem bude největší síla týmu?
Play-off juniorek nám jasně ukázalo, čím jsme převyšovaly ostatní týmy. Nerad bych o tom mluvil před turnajem, ale v dnešní době je většina týmů výborně takticky připravena a poměrně dobře už se znají, Rozhodují poté individuální výkony jednotlivců a detaily. Obrovské množství detailů, na které jsme se letos zaměřili a prakticky v každé kategorii to nese ovoce. Věřím tedy, že zúročíme celoroční koncepční práci a spolu se závěrečnou přípravou na MČR se nám ze sebe povede vymáčknout maximum možného. Na co to bude stačit, ukáže až samotný turnaj.
    Které týmy před startem play-off tipujete na favority a proč?
Na této dorostenecké úrovni se to velmi těžko odhaduje. Známe velmi dobře Vítkovice a já je považuji za jedno s aspirantů na titul. Jednoho z nejsilnějších soupeřů jsme pravděpodobně dostali i my - tedy Bohemians. Logicky by měl být silný i Herbadent, ale to odhaduji spíš z toho jak se prezentovaly na juniorkách a dle informací, které se nám donesly bude mít velkou sílu také domácí Jihlava.
    Jaké jsou největší osobnosti vašeho týmu?

Máme velmi silné individuality a není jich vůbec málo, ale i ty by byly poloviční, pokud by vedle sebe neměly kvalitní spoluhráčky. Máme v týmu 16 hráček, každá má v týmu svou pozici a každá z nich je velmi důležitá. Důležitost hráčky se však neposuzuje, dle toho kolik gólů vstřelí nebo kolik minut odehraje, ale podle toho, jaký přínos pro tým má. Většina lidí si neuvědomuje, že i hráčka, která v utkání nenastoupí, může svým přínosem značně ovlivnit průběh utkání a přispět tak i k jeho rozhodnutí.

Čtvrtfinálová utkání můžete sledovat v sobotu 30.4.2016 v 14:00 hodin a v 19:20 hodin:

https://online.ceskyflorbal.cz/20152016/online-154719.htm - Dorostenky po úvodním zaváhání otočily vývoj utkání a vyhrály ho - FBC ČPP Bonusia Ostrava vs FbŠ Bohemians 6:3 (2:2, 2:0, 2:1). V 19:20 hodin se budou dorostenky snažit, udělat i krok druhý a postoupit do semifinále.

https://online.ceskyflorbal.cz/20152016/online-154724.htm - Dorostenky udělaly i poslední krok k semifinále, když podruhé porazily nejtěžšího možného soupeře, vítěze pražské divize FBŠ Bohemians Praha 6:3 a 7:1.

Jak tato utkání viděl trenér dorostenek Jakub Robenek: Kvalitní dvojutkání, které nakonec skončilo výrazným rozdílem. Výsledek tak úplně neodpovídá vyrovnanosti celého dvojzápasu, ale postup je zasloužený a těšíme se na zítřejší semifinále. Děkujeme soupeři a přejeme mu hodně štěstí do zbytku turnaje.

Semifinále proti sobě postavil hráčky SK Bivojky Litvínov vs FBC ČPP Bonusia Ostrava, utkání můžete sledovat online v 12:00 hodin:

https://online.ceskyflorbal.cz/20152016/online-155294.htm - Tak rovnice o jedné neznámé vyřešena úspěšně!!! FBC ČPP Bonusia Ostrava vs SK Bivojky Litvínov 6:3 = FINÁLE!!!! Jak toto utkání viděl trenér Jakub Robenek: "Zbytečně nervozní výkon, kterým jsme si sami zkomplikovali cestu do finále. Nakonec jsme to zvládli a po třech týdnech si dáme zase moravské finále. Těšíme se a slibujeme do Ostravy, že uděláme vše co bude v našich silách, abychom dovezli další zlato. Děkujeme soupeři a hlavně skvělým fanouškům, kteří nás každý zápas ženou kupředu."

Do finále postoupily i dorostenky Vsetína v 17:20 hodin se dozvíme, zda naše dorostenky půjdou ve stopách juniorek. Utkání můžete sledovat online:

https://online.ceskyflorbal.cz/20152016/online-155300.htm - Finálové utkání dorostenek vypadalo už jako rozhodnuté, ale v druhé třetině za stavu 4:0 si tým Vsetína vzal timeout a děly se věci. Využitá přesilovka + branka ze hry a bylo to 4:2. Škopková přivedla do týmu opět klid, když v poslední minutě druhé třetiny zvýšila na 5:2. Na začátku třetí třetině o sobě dala vědět i Markéta Vrlíková a bylo to opět o 4 branky. 26:24 Míša Kopková zvyšuje na 7:2. Ale ještě není konec, šest minut do konce a Vsetín snižuje na 3:7. Pěti brankový náskok nám vrací Míša Kopková. A je to tam, dorostenky jsou zlatééééééééé!!! Blahopřejeme!!!
Florbal Vsetin vs FBC ČPP Bonusia Ostrava 3:8 (0:2, 2:3, 1:3)

Komentář trenéra hostí, FBC ČPP BONUSIA Ostrava, Jakuba Robenka: "TAK JSME MISTŘI NOACOO!!"