Již zítra nás čeká televizní derby

pátek 27.11.2015 | Michal Chadim |

Tipsport Superliga o víkendu odstartuje odvetné zápasy. Prvním soupeřem mužů budou opět Vítkovice, s kterými tak se tak FBC potká již potřetí během jednoho měsíce.

Městský rival z Vítkovic v loňské sezóně vypadl v semifinále proti Tatranu. Po prvním vydařeném zápase v Praze ale nezvládl následující zápasy a vypadl tak těsně před branami finále. Jednou z příčin bylo nejspíš i to, že se týmu příliš nedařilo v produktivitě. Tu měl nejmenší ze všech účastníků, kteří postoupili do play off. Podobně na tom jsou i v letošní sezóně, neboť jejich 15,7% úspěšnost je druhá nejnižší.

V Šumperku se muži natrápili na další pohárové vítězství (reportáž z pohárového utkání)

Pastor: V posledních zápasech proti Spartě se mi daří (rozhovor po zápase se Spartou)

V tabulce se florbalisté rytíře Vítka nacházejí na šesté příčce a to pět bodů před Spartou a ostravským FBC. Na svém kontě mají po jedenácti kolech sedmnáct bodů za pět vítězství a dvě porážky v prodloužení. V minulém kole Vítkovice porazily Bohemku na domácí palubovce 10:4.

Oba soupeři se v letošním ročníku potkali v sedmém kole ve SC Dubina. Utkání bylo jednoznačnou záležitostí městského rivala, který muže přestřílel 7:1. Před třemi týdny se potkali i v Poháru České Pojištovny, ve kterém vyhráli hráči FBC 4:3.

Oficiální pozvánka na Facebooku:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava : 1. SC Vítkovice Oxdog

Vzájemnou bilanci mají v základní části lepší Vítkovice, tu v play off už ale ostravské FBC. Celkově jsou na tom o něco málo lépe florbalisté Ostravy, kteří mají o jedno vítězství více.

Tento souboj bude opět pikantní pro ostravského Adama Zbořila, který před sezónou přestoupil do Ostravy právě z Vítkovic a na druhé straně pak pro Marka Švajného a Gabriela Merthu, ti putovali opačným směrem.

Jak už jsme zmínili, tak ostravské FBC se v tabulce nachází na osmé příčce extraligové tabulky. Na svém kontě má dvanáct bodů za čtyři vítězství proti Vinohradům, Litvínovu, Pardubicím a Spartě.

Vstupné na zápas bude činit 50 Kč a v ceně vstupenky bude možnost získat v našem novém bufetu pivo a párek zdarma. Pokud dáváte přednost nealkoholickému pití, tak místo piva je možnost získat Ondrášovku.

Během zápasu se bude také soutěžit, kdy budete mít možnost si tipnout správný výsledek zápasu po šedesáti minutách. Tipovat můžete až do začátku druhé třetiny na našem Facebooku. Pokud se na vás usměje štěstí, tak na konci zápasu si odnesete cenu od partnera soutěže společnosti florbalky.com. Vyhrává první správně tipující. Podmínkou je účast během zápasu na hale.

Samozřejmostí je i to, že pokud nebudete moci sledovat zápas přímo z haly, tak bude k dispozici podrobný online přenos prostřednictvím serveru onlajny.com a k dispozici bude také stream na serveru tvcom.cz.

online:  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava : 1. SC Vítkovice Oxdog

stream: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava : 1. SC Vítkovice Oxdog

online vysílaní ČT: Vysílaní ČT Sport živě