Junioři vezou bronz z pražského G2 CUPU

pondělí 7.9.2015 | Štěpán Hladký |

Junioři přivezli z pražského G2 CUPU bronzové medaile. Tým, pod vedením trenéra Tomáše Svačinky, se hodně překvapivě umístil na třetí příčce v celkovém hodnocení turnaje. Celý turnaj vám shrneme v tomto krátkém reportu.

FBC Ostrava ve skupině B narazila na Bohemians, Tatran Střešovice a Florbal Ústí nad Labem. Hned v úvodním pátečním zápase si mladí talenti neporadili s týmem Ústí a prohráli 4:6. Utkání měli kluci dobře rozehrané, když ke konci druhé třetiny vedli dokonce 4:1. Špatná třetí třetina ale rozhodla o jejich první prohře v turnaji. V pátek večer na ostravský výběr čekal těžký oříšek v podobě Bohemians. Pražský celek vyhrál první třetinu 1:2, ale naši kluci stále drželi s favoritem utkání krok. Potom se stalo něco neskutečného. Druhou třetinu naši mladíci vyhráli 8:1 a trenér Bohemians se mohl na střídačce zbláznit. Ostrava nakonec zvítězila drtivým vítězstvím 13:4, největší zásluhu na tomto výsledku měl Michal Sládek, který si připsal dvě branky a dvě asistence. Po prvním hracím dnu tak měly všechny týmy ve skupině B stejný počet bodů, ale díky lepšímu skóre se Ostrava zařadila na průběžné první místo.

V sobotu ráno se junioři střetli s dalším velkým favoritem na prvenství, s Tatranem Střešovice. Naši hráči dlouho odolávali, první třetinu dokonce vyhráli 2:1, ale nakonec padli 5:8. Kvůli velké shodě náhod se Ostrava umístila až na posledním místě ve skupině a ve čtvrtfinále je tak čekala Mladá Boleslav, která neztratila ani bod. Po hodně urputném boji ale junioři zvítězili 5:4 a mohli se tak radovat z postupu do semifinále. Pro Mladou Boleslav to byl velký šok, protože právě ona byla pasována do role favorita na vítězství celého turnaje. Největší zásluhu na výhře měl Filip Kocur, který vstřelil tři branky a na jednu přihrál, a obránce Lukáš Svačinka, který byl tvrdý jako kámen a nedobytný jako pevnost Boyard.

V neděli na juniory čekal semifinálový boj s Tatranem Střešovice. Kluci s tímto týmem prohráli už v základní skupině a teď tak měli výbornou příležitost na reparát. Po velkém boji se nakonec nakonec radovali florbalisté Tatranu, naši kluci podlehli 5:7 a čekal je tak boj o třetí místo s dalším pražským celkem. Do boje o třetí místo bohužel nezasáhl stálý bek Jakub Ondračka, který si odnesl menší zranění ze souboje s Puchýřem. Naši hoši to ale zvládli a po výhře 8:4 si odvážejí z Prahy bronzové medaile!