Junioři: Pohledná hra a jedno vítězství.

sobota 21.10.2017 | Jaroslav Heiser |

Z prvního výjezdu základní části soutěže KB ligy juniorů si přivážíme domů ze dvou zápasů 3 body. Tatran byl nad naše síly, ale Liberec jsme porazili.

PSN Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 13:8 (5:2,3:4,5:2)

V sobotu dne 14. 10. se uskutečnilo 1. kolo soutěže. Za velmi těžkým soupeřem do Prahy jsme se vydali vlakem RegioJet. Hráči si pochvalovali servis ve vlaku a těšili se na zápas. Proti sobě v brance nastoupili dva juniorští reprezentanti. Nám chytal Ondřej Kolajta a za domácí Vojtěch Šimůnek. Kdo očekával minimum branek a opatrnou hru, musel být mile překvapen. Od začátku se hrála otevřená partie s útočnými kombinacemi. Šancí bylo hodně a každý si chtěl dát gól. Bohužel góly padaly především do naší branky. Po desátém gólu dostal šanci v brance Matyáš Vávra, ale ani tato výměna nevedla ke změně stavu. Z našeho týmu nejvíc bodoval Šimon Kučera, který nasbíral 6 kanadských bodů. Závěrem komentář našeho trenéra: „Na juniorskou ligu kvalitní utkání.“

FBC Liberec - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8 (2:2,1:3,1:3)

V neděli ráno jsme „žlutým autobusem“ přijeli do Liberce s jasným úkolem zvítězit. Od začátku v brance dostal důvěru opět Ondřej Kolajta. Úvod se nám vydařil, brzo jsme vedli 2:0, ale soupeř do konce třetiny vyrovnal. Pak se nám podařilo v rozmezí 1 minuty vstřelit 3 góly. Ve třetí třetině se domácí dotáhli na rozdíl jedné branky. V přesilovce dal gól Lukáš Homola a drama se nekonalo. V závěru jsme přidali ještě dvě branky. Komentář trenéra: „Byli jsme lepším týmem a zaslouženě vyhráli.“

V tabulce nám patří 5. místo, hned za čtyřmi týmy z Prahy. Dalšímu pražskému týmu Sparta patří 7. pozice a Ústí je na 6. místě. Právě s těmito soupeři se utkáme v příštím týdnu. Chtěl bych Vás, fanoušky florbalu, jménem svým i hráčů, pozvat na ČPP Arénu tyto souboje shlédnout. V sobotu 28. 10. hrajeme od 14:00 hod. proti Spartě a v neděli 29. 10. od 13:00 hod. nastoupíme proti Ústí. Jsme tým FBC Ostrava a zvítězit můžeme jen společně!