Junioři: Porazili jsme se sami.

čtvrtek 2.11.2017 | Jaroslav Heiser |

V obou domácích zápasech jsme nebyli horším týmem. Naopak, měli jsme více šancí než soupeři, ale nedokázali jsme je proměnit. V tabulce nás oba týmy přeskočily. Nám s 8 body zatím patří 7. místo.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Acema Sparta Praha 5:7 (2:0,3:4,0:3)

Ve státní svátek 28. října – Den vzniku samostatného československého státu jsme doma chtěli vyhrát se sousedem v tabulce. První třetina se nám vydařila. Ještě v polovině utkání jsme vedli 4:1. Sparťané hráli tvrdě na tělo, dohrávali každý souboj. Rozhodčí je často trestal oslabením. Nám se hra v přesilovce nedařila. Ve třetí třetině jsme nedokázali vstřelit branku a zápas prohráli. Střelecky se dařilo Martinovi Martiniakovi, který vsítil 3 góly. Komentář našeho trenéra Petra Koutného: „Rozhodly naše nevyužité přesilovky a naopak dvě inkasované branky v přesilovce.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Florbal Ústí 4:5 (0:3,3:2,1:0)

Přes 100 diváků se přišlo podívat na náš zápas proti Ústí. Všichni víme, jak důležitý je úvod utkání, přesto po 2 minutách prohráváme 0:2. Po individuálních chybách přichází další ledová sprcha v podobě dalšího gólu a následuje střídání brankářů. Do branky šel Ondřej Kolajta. Na začátku druhé třetiny se nám podařilo snížit na 1:3. Střídáním v nesprávnou chvíli jsme dostali čtvrtý gól. Ústí bránilo a my útočili. Michal Sládek za asistence Šimona Kuczery ve 45 minutě snížil na 4:5. Přes veškerou snahu se nám již nepodařilo přidat další gól. Komentář trenéra hostí Marka Vojty: „Dnes jsme zápas spíše ubojovali, než uhráli.“ Komentář našeho trenéra Petra Koutného: „Úvod zápasu nám bohužel utekl, body bychom si dnes zasloužili.“

Teď nás čekají tři velice těžké zápasy v Praze. Postupně se utkáme s Black Angels, s Chodovem a s Bohemians. Každý bod, který se nám podaří přivést domů bude velkým úspěchem.