Junioři: Vyhrát nad Bohemkou se nepodařilo, ale Ústí odjelo poraženo.

středa 7.12.2016 | Jaroslav Heiser |

Na oba víkendové zápasy se všichni těšili, protože týmy hrály v plných sestavách. Česká reprezentace hraje MS v Lotyšsku a Superliga mužů má přestávku. Zápasy tak slibovaly parametry play-off.

Pro nás odvetné zápasy začaly prohrou a vítězstvím. Stejně jako všechny naše předchozí odehrané zápasy měly stejný průběh: vytváření gólových šancí, které nebyly proměněny a inkasování velkého počtu branek, buď po našich individuálních chybách nebo z prostoru před brankovištěm.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBŠ Bohemians DDM Praha 7

skóre 6:10 (3:6,3:1,0:3)

Přesně tak probíhal i náš sobotní zápas dne 3. 12. 2016 proti Bohemce, která vede tabulku G2 ligy juniorů. Trenér upozorňoval hráče na to, že je důležité zachytit úvod utkání. Přesto jsme již v úvodu prohrávali 0:3 a „divoká třetina“ skončila 3:6. Divákům se musí hra nahoru a dolů líbit, ale náš trenér má představu jinou. Po přestávce má náš tým více ze hry a do konce třetiny snižuje na rozdíl jedné branky 6:7. Chceme ve třetí třetině vyrovnat, ale naopak třikrát inkasujeme. Soupeř byl lepší. Závěrem komentář našeho trenéra: „Soupeř nás zase předčil v zakončování gólových situací“.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Florbal Ústí 7:4 (2:0,3:3,2:1)

13. kolo se konalo v neděli dne 4. 12. 2016 a souboj proti Ústí musíme vyhrát. „Jeden za všechny a všichni za jednoho. Jsme tým, půjdeme si za vítězstvím od začátku, nedáme soupeři nic zadarmo, budeme blokovat střely, vyhrávat souboje u mantinelu, dáme góly, budeme hrát vzadu na nulu“, hecovali se před zápasem hráči. „To asi nejde“, řekl brankář Kolajta, „nulu jsem vychytal možná jen v mladších žácích“, tak budeme hrát vzadu na max. 3 góly. Takové a ještě jiné hesla si říkali hráči v šatně. Bojovnou náladu si přinesli do zápasu a první třetinu jsme vyhráli 2:0. V prostřední třetině padaly góly na obou stranách rovnoměrně, stále držíme dvoubrankové vedení 5:3. Ve třetí třetině kontrolujeme průběh hry, navyšujeme skóre na 7:3 a soupeř v závěrečné minutě jen upravuje na konečný stav 7:4. Závěrem komentář domácích: „Dnes zahráli všichni hráči a takhle by to mělo být v každém zápase“.

Mužstvo, které chce vítězit, musí hlavně mít hráče, kteří chtějí vítězit!

Trenér Svačinka takové hráče má!

Má kapitána týmu, který je schopen pokyny trenéra přenést na hráče. Má tvůrce hry (mozky týmu), má technické typy hráčů (hračičky s míčkem), má rychlostní hráče, má střelce (ne vždy se jim daří trefovat zařízení), má bojovníky (zeď, přes kterou neprojde na bránu nic) a má v bráně lepidlo (už nepustí více než 3 góly za zápas). Tým jde za svým trenérem a chce pod jeho vedením vyhrávat další těžké zápasy, které nás čekají.

Teď nás doma hrát dlouho neuvidíte, protože hrajeme venkovní utkání v Brně a v Praze, pak derby ve Vítkovicích 21. 1. 2017 a až v sobotu 28. 1. 2017 vyzveme k boji na ČPP aréně tým Mladé Boleslavi a v neděli 29. 1. 2017 hráče Sparty Praha. Držte nám palce a přijďte nás podpořit!