Junioři: Z výjezdu vezeme 3 body.

úterý 1.11.2016 | Jaroslav Heiser |

Ustrašený výkon v sobotu proti Mladé Boleslavi a nedělní agresivní hra proti Spartě. Za FBC hráli dva rozdílné týmy? Ne, stejní hráči, ale jiný přístup k utkání!

Technology florbal MLADÁ BOLESLAV – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 12:3

V sobotu 29. 10. 2016 jsme se utkali v soutěži G2 liga juniorů s týmem Mladé Boleslavi. Na rozdíl od soupeře, který využil možnosti postavit to nejlepší co má, my měli se sestavou týmu velké problémy: nemoc, výkonost a přednost hráčů pro A tým mužů. Soupiska s 8 dorostenci se lepila ještě v sobotu ráno. Nelze se tedy divit, že jsme úvodní třetinu utkání hráli bojácně se skóre 0:3. Druhá třetina již byla vyrovnaná 2:2 a doufali jsme v obrat. Jenže to dopadlo přesně naopak. Rychlý gól soupeře, pak mnoho našich nevyužitých šancí a na konci další branky v naší síti, sráží mladý tým až na samé dno. Porážka 3:12, ticho a smutek. Závěrem komentář našeho trenéra: „Dneska nemám co hodnotit.“

ACEMA SPARTA PRAHA – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 5:12

V neděli 30. 10. 2016 hrajeme proti Spartě. Po dlouhé noci a vydatné snídani jsme byli odhodláni potit krev a prostě vyhrát za každou cenu. Chtěli jsme trenérovi dokázat, že florbal hrát umíme a dávat šanci mladým se vyplácí. Trenér rozdělil nejúdernější duo hráčů Macháček, Šindler do dvou útoků. Tento zamýšlený tah se ukázal pro vývoj utkání rozhodujícím. Naše agresívní hra po celém hřišti od všech hráčů slavila již od začátku utkání úspěch. Zaskočili jsme soupeře, který prostě nestíhal a nechápal. Výborná první třetině a vedeme 6:2. Jen nepolevit. I druhou třetinu jsme vyhráli 4:2 a tu poslední 2:1. Konečné skóre 12:3 v náš prospěch a mladý tým slaví výhru. Komentář trenéra: „Konečně jsme začali proměňovat šance a jsem rád, že kluci hráli s chutí a bavilo je to“.

Přejme si, ať naši junioři jsou schopni takto odehraný zápas co nejčastěji zopakovat a nejlépe již hned v dalším kole, kdy je čeká na ČPP Aréně derby s týmem 1. SC Tempish Vítkovice. Toto prestižní utkání můžete vidět ve středu 16. 11. od 18:00 hod. Přijďte nás povzbudit, budeme Vás potřebovat!