Juniorky BONUSIE jsou mistryněmi ČR!

neděle 10.4.2016 | Michal Chadim |

Juniorky FBC Ostrava ovládly na domácí palubovce MČR a staly se mistryněmi České republiky pro sezónu 2015/2016.

Svou cestu za titulem začaly hráčky domácí Ostravy, proti juniorskému týmu Tatranu Střešovice. V utkáních dominovaly a své soupeřky rozstřílely vysoko 8:2 a 8:1. Obrovský podíl na postupu domácích hráček měla Veronika Káčová, která v obou utkáních nasbírala osm bodů za sedm branek a jednu asistenci.

V semifinále narazily juniorky FBC na Florbalovou akademii Mladé Boleslavi. V utkání vedla po zápas domácí BONUSIA, soupeř s ní dokázal ale po celý zápas držet krok a nenechal si tak utéct Ostravu do výraznějšího vedení. Ve třetí třetině zlepšil hru a dokonce se mu díky tomu povedlo v samém závěru zásluhou Ireny Palatínusové vyrovnat. Poslední slovo měla ale domácí Eva Pišteková, která dokázala necelých šest minut před koncem zápasu vrátit vedení na stranu domácích.Tato branka se ukázala později jako klíčová, neboť Boleslav už vyrovnat nedokázala. Ostrava tak vybojovala účast ve finále po těsném vítězství 6:5.

Ve finále Mistrovství České republiky juniorek se potkaly dva ostravské týmy FBC ČPP Ostrava a 1. SC Vítkovice Oxdog. Utkání po dvou vyrovnaných prvních dvou třetinách, které každý z týmů vyhrál 1:0, rozhodla poslední dvacetiminutovka. V té během čtyřiašedesáti sekund Ostrava svým městským rivalkám odskočila o tři branky a rozhodla tím o svém vítězství. BONUSIE nakonec vyhrála finále 5:1 a ovládla juniorskou kategorii.