Juniorky po víkendu bez bodu

sobota 28.9.2013 | Bohuslava Veselá |

Minulý víkend odehrály ostravské juniorky svůj druhý turnaj v letošní sezoně. Na své konto si však po dvou zápasech nepřipsaly ani jeden ligový bod.

Ke svému druhému a třetímu zápasu v letošní sezoně vyjely juniorky do dalekého Šumperka, kde se nejprve utkaly s domácím družstvem FBC ASPER ŠUMPERK  a poté s S.K  P.E.M.A. OPAVA.

Utkání s domácím Šumperkem, bylo ze začátku velmi opatrné, oba týmy čekaly na chyby soupeře. První chyba přišla až v sedmé minutě kdy unikla, nikým nehlídaná Káčová, která se nemýlila a otevřela skóre zápasu. Po pouhých 40 vteřinách propadly hráčky Ostravy a Šumperk vyrovnal na 1:1. Další změna skóre nastala až v čase 13:15 kdy střelu Bobovičové nikdo neblokoval a dopadla až za brankovou čáru. Ostrava tak vedla po 1.třetine 2:1. Bohužel druhou třetinu BONUSIA zaspala a vyrovnávací branku vstřelila v čase 22:52 Zacpálková. Toto skóre však dlouho nevydrželo a za pouhých sedm vteřin, otočily hráčky Šumperku stav utkání na 2:3. O pouhých 11 vteřin přidal Šumperk další gól a skóre se opět měnilo. Hráčky BONUSIE se nevzdávaly, jejich snaha vstřelit kontaktní branku se vydařila, když se znovu trefila Káčová. Ostravanky ještě více zabraly a 3 minuty před koncem 2. třetiny dostala ideální přihrávku Škopková, která se před domácí brankářkou dobře zorientovala a vyrovnala tak na 4:4. Ve třetí třetině bylo k vidění velmi mnoho krásných akcí ze strany Ostravanek, kdy několikrát domácí obraně utekla Škopková, která ale bohužel netrefila vyložené šance. Své šance naopak proměnily domácí hráčky, kdy v čase 36:55 po pěkné kombinaci střílela Kylařová. Hráčky Ostravy se však nevzdaly, na útočné polovině se dobře zorientovala Škopková a nahrála na malém brankovišti Káčové a ta bez problémů doklepla míček za záda brankářky. BONUSIA tak srovnala na 5:5. Probíhaly poslední 3 minuty zápasu, když hráčky Šumperku využily chyby Ostravanek a vstřelily vítězný gól.

Druhý zápas s Opavou, začaly aktivněji hráčky BONUSIE. Na gól se čekalo až do desáté minuty, kdy se prosadila opavská Řeznárová. Zanedlouho se kolem branky otočila ostravská Václavíková, která míček dotlačila za brankářku Opavy a bylo srovnáno na 1:1. Skóre se měnilo ještě jednou, když hráčky Opavy proběhly mezi hráčkami Ostravy a perfektní střelou zvýšily na 1:2 pro Opavu. V druhé třetině byly aktivnější hráčky Ostravy a po krásné souhře Škopkové a Kadlecové, první jmenovaná překonala brankářku z blízkosti a vyrovnala na 2:2. Na obou stranách byla chuť střílet, obě gólmanky však svůj tým podržely. Na konci 2. třetiny ostravská golmanka Šulejová vyrazila perfektní střelu, ale na dorážku od Řeznákové už nestačila. Do 3. třetiny tak šly hráčky Opavy s jednogólovým náskokem. Třetí třetina přinesla rychlý gól, v čase 30:33 vyrovnala Kadlecová, která dostala přihrávku před bránu a nemýlila se. Remíza však netrvala dlouho, Opava zanedlouho přidala do ostravské sítě další branku. Známe pravidlo "Nedáš, dostaneš" se potvrdilo, když Opava z rychlého brejku unikla domácí obraně, prostřelila brankářku Ostravy a navýšila své vedení na 3:5. Ostrava se pokusila ještě zdramatizovat závěr zápasu, když v čase 44:43 snížila svou perfektní střelou Kapcová (4:5). Toto skóre se už nezměnilo a Ostrava tak i své druhé utkání prohrála rozdílem jedné branky. Ze Šumperka si tedy neodvezla ani bod a o své další body budou juniorky BONUSIE bojovat na příštím turnaji, který se odehraje 12.10. 2013 v Olomouci.

Sestava: Šulejová, Stankušová-Václaviková, Lichnová, Mihulková-Boberová-Veselá, Podroužková-Bobovičová, Kadlecová-Káčová-Škopková, Kapcová, Paloncyová