Jurečková: Víme, že na to máme, jen to musíme prodat

čtvrtek 28.9.2017 | VG |

Důležitou branku v ukání s Chodovem vstřelila obránkyně FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Eliška Jurečková. Její gól z 50. minuty na 5:7 nastartoval tým za vyrovnáním. V prodloužení ovšem uspěly soupeřky, domácímu družstvu zůstal ve 4. kole extraligy bod po prohře 7:8 v prodloužení.

Eliško, co se dělo ve druhé třetině, že jste ji ztratily 0:3 ?
Druhá třetina se nám vůbec nepovedla. To, co se nám v první třetině dařilo, jsme přestaly plnit. Nedokázaly jsme být delší dobu na balonku a o to to měl Chodov jednodušší.
    Jak moc pomohla týmu vaše branka z 50. minuty na 5:7 ?
Bylo důležité, že jsme dokázaly rychle reagovat na obdržený gól. Trochu jsme se uklidnily a začaly hrát svoji hru.
    Věřily jste, že náskok Chodova dotáhnete, když jde o tak zkušené soupeřky ?
Zápas končí v šedesáté minutě. Do té toby jsme věřily, že se s tím výsledkem dá ještě něco dělat. A povedlo se.
    Co vám říkal trenér při time outu dvě minuty před koncem třetí třetiny ?
Hlavně nás uklidnil. Zkusily jsme hru v šesti a to se vyplatilo.
    Takhle vyrovnat dvěma brankami v poslední půlminutě musí docela podpořit psychiku družstva, nepletu se ?
To ano. Možná nás to nakoplo až moc. Což mohlo být trochu kontraproduktivní, ale zvládly jsme to.
    V prodloužení na vás dolehlo vypětí z konce zápasu, nebo se Chodovu povedla jedna akce ?
Do prodloužení jsme nastoupily jako do nového zápasu. Bohužel jsme udělaly individuální chybu, která nás stála bod navíc.
    Co vám ukázal zápas s Chodovem? Budete v sezoně konkurenceschopné s těmi nejlepšími v extralize, nebo se máte ještě co učit ?
Sezona je ještě dlouhá a další zápasy ukážou, jak na tom opravdu jsme. Pro nás to byl první důležitý zápas o důležité body. Víme, že na to máme, jen to musíme umět prodat na hřišti.