Kapitán: Byla to nejhorší třetina v sezoně

sobota 7.10.2017 | VG |

Tragická třetí třetina v zápase se Spartou znamenala pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava jasnou domácí prohru 3:8 s pražskou Spartou. "Odpadli jsme po všech stranách," uznal kapitán ostravského celku Adam Zbořil.

Adame, proč se vám nepovedlo zopakovat výkon z Brna, kde jste minulý týden vyhráli ?
Na výkon z Brna jsme samozřejmě chtěli navázat, bohužel s tou hrou, co jsme předvedli proti Spartě, jsme ani zdaleka nenávazali na výkon z Brna.

Opravdu je Sparta pro vás tak neoblíbený soupeř ? Doma jste s ní prohráli i v minulé sezoně, trenér to zmiňoval i před zápasem.
Neřekl bych, že je to neoblíbený soupeř, doma jsme sice minulý rok prohráli, ale venku vyhráli. Bohužel teď jsme to prostě nezvládli.

Dvě třetiny bylo skóre vyrovnané. Co se stalo ve třetí části, že vás hosté tak přejeli ? Třetí třetinu jste prohráli 0:5.
Spartu určitě nakopl rychlý gól ze začátku třetí třetiny, a pak už to vypadalo, že jsme odpadli úplně po všech stranách. Dělali jsme jednu chybu za druhou a nebyli jsme schopni vůbec přebírat a obsazovat hráče. Třetí třetina byla vůbec možná naše nejhorší v této sezoně.

Za stavu 3:5 jste dostali gól při vlastní přesilovce. Zlomilo vás to ?
Samozřejmě když máš možnost početní výhody a šanci na vyrovnání a místo toho dostaneš gól, tak tě to moc nenakopne. Bylo sice ještě spoustu času se do zápasu vrátit, ale Sparta pak byla nabitá sebevědomím a na míček jsme se moc nedostávali. A když jo, stejně jsme ho rychle odevzdali.

Nevyšlo vám ani power play. Byli jste už v křeči, nebo se prostě hra v početní převaze nedaří ?
V power play to tam buď padne, nebo ne. Nám to tam bohužel nepadlo a góly jsme naopak dostali.

Jak si vysvětlujete ty nevyrovnané výkony ? Nepovedený začátek, pak zlepšení, teď zase vysoká domácí prohra...
Netuším, čím to je, proč nemůžeme ke každému zápasu přistupovat stejně a na 120 procent... Snad na to brzy přijdeme a začneme vyhrávat.