Křiva: Byli jsme dobře připravení

neděle 18.1.2015 | VG |

Hattrick ve velmi důležitém utkání si připsal útočník FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Jan Křiva. I díky jeho třem brankám vyhrál ostravský tým v 16. kole v Liberci 6:5. "Pomohlo nám, že jsme jeli o den dříve," řekl Jan Křiva.

Po první třetině to vypadalo slibně, vedli jste 2:1. Co jste si řekli v kabině?
Že musíme vydržet hrát stejně trpělivě. Na ten zápas jsme se připravovali týden dopředu. Věděli jsme, že jsme florbalovější tým, že Liberec bude jen čekat na naše chyby. Proto jsme pořád museli vycházet ze zajištěné obrany.
    Pomohlo vám to, že jste jeli k nedělnímu utkání už v sobotu?
Pomohlo nám to, určitě. Třeba do Mladé Boleslavi jsme jeli ve stejný den, kdy jsme hráli, a to jsme pokaždé unavení po cestě.
    Pak první dvacetiminutovce přišla "Křivova" třetina. Dát hattrick za 20 minut, to je paráda, ne?
To jo, byl jsem rád. Ale jak už jsem řekl, bylo to důsledkem toho, že jsme hráli trpělivě. A ty góly mohl dát kdokoliv.
    Už se ti něco takového povedlo na takové úrovni?
Byly zápasy, kdy jsem dal i více gólů, ale to bylo ve starších žácích nebo v juniorech. V mužské kategorii je to něco úplně jiného.
    Vedli jste 5:2. Přesto jste se zase museli v závěru nervovat. Je to mládím a nevyzrálostí týmu?
Neřekl bych, že je to nevyzrálostí týmu. Možná jsme trochu polevili, dostali jsme Liberec na koně gólem ze začátku třetí třetiny.
    Trenér Koutný po zápase říkal, že málem dostal infarkt. Jak bylo vám po vlastním gólu Václava Komačky na 5:6?
Byla to složitá situace, tím jsme se chvilkově položili. V takové chvíli, kdy je soupeř v laufu, se hraje blbě, balonky se odrážejí k soupeři. Měli jsme už předtím hrát více aktivněji. A jak řekl trenér v komentáři, zlomový byl gól na 6:4. Já jsem téhož názoru, protože kdyby soupeř vyrovnal, mohlo to dopadnout úplně jinak.
    Nakonec to dopadlo dobře, teď už jste jen bod od play-off. Je to povzbuzení do finiše základní části?
Povzbuzení to je, ale pořád není nic jisté. Musíme urvat body s nějakým favoritem. Hrajeme teď se silnými týmy a musíme bodovat, chce to získat aspoň nějaké body. Musíme se snažit zajistit si play-off už před zápasem s Pardubicemi. Zápas takzvaně o šest bodů už byl ten v Liberci, ale stejně důležitý bude i každý další.