Křiva: Rozhodly slepené góly

neděle 15.2.2015 | VG |

Veledůležité tři body urvali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve 20. kole extraligy, v němž doma porazili pražskou Spartu 8:4. Na osmou příčku, která zajišťuje účast v play-off a kterou drží Pardubice, ztrácejí dvě kola před koncem základní části pouze jediný bod.

"K výhře nás nakopl inkasovaný gól z konce první třetiny," řekl útočník Jan Křiva, který se na výhře podílel dvěma brankami.
    Ten gól padl dvě vteřiny před sirénou. Jak moc vás naštval?
Hodně. Byl to zbytečný gól do šatny, který vyplynul z našeho nedůrazu. Když zbývá do konce třetiny tak málo času, musíme si to pohlídat.
    Do druhé třetiny jste vletěli, rychle jste soupeři nasázeli tři slepené branky. Byl to klíč k vítězství?
Určitě, projevilo se to na hře Sparty i na naší hře. Byli jsme klidnější.
    Dala definitivu o výsledku vaše šestá branka, která byla rychlou odpovědí na třetí gól Sparty?
Definitivní to ještě nebylo, protože každý kontaktní gól nám obvykle dělá problémy, máme s tím starosti.
    Třetí třetinu jste si kontrolovali?
K mému překvapení jsme to zahráli zkušeně až do konce, nedostali jsme už žádné zbytečné fíky.
     Do konce zákldaní části soutěže zbývají dva zápasy, v nichž vám půjde o všechno. Nejdříve máte doma Brno, pak jedete do Pardubic. Tam to bude asi hodně divoké, že?
Určitě. Nesmíme spoléhat na to, že Pardubice teď prohrají. Necháme všechno už teď v zápase s Brnem a o to víc se ještě zmáčkneme potom v Pardubicích.