Kuczera: Rozhodla větší touha

sobota 28.10.2017 | VG |

Důležitý part odehrál Šimon Kuczera v duelu s Otrokovicemi. Nejprve se v 60. minutě asistencí podílel na vyrovnávací brance, v prodloužení pak vítězným gólem na 3:2 zajistil dva body pro FBC Ostrava.

Šimone, gólmana Otrokovic jste dlouho nemohli překonat. Chytal tak dobře, nebo jste ho trefovali ?
Předvedl parádní výkon a zaslouženě je v širší reprezentaci. Měli jsme dostatek šancí ho překonat, ale pokaždé vytáhl exkluzivní zákrok.
    Když se vám na začátku třetí třetiny povedlo vyrovnat, hosté šli vzápětí znovu do vedení. Pořád jste si věřili na body ?
Taková situace vždy veme hodně psychických sil i fyzických, nicměně každý na lavičce pořád věril, že tento zápas vyhrajeme!
    Co jste si řekli při oddechovém času v závěru ? Trenér vás jen uklidňoval, nebo byly i taktické pokyny ?
V jednoduchosti je síla, chodit do výjezdu a hlavně trefit bránu, to byl náš cíl.
    Podařilo se vám znovu vyrovnat 55 vteřin před koncem třetí třetiny. jaký byl ten gól z tvého pohledu? Připsal sis asistenci.
Pořád jsme nedokázali vystřelit, věděl jsem, že když nahodím míček na bránu, kluci se o to postarají.
    Doléhala na tebe odpovědnost z důvěry, kterou jsi dostal od trenéra, když tě poslal na power play ?
Odpovědnost bych neřekl, od toho jsou jiní zkušenější borci. Mým cílem bylo hrát jednoduše a rychle rozdávat přihrávky a rozpohybovat trojici soupeře.
    V prodloužení jsi rozhodl gólem o dvoubodové výhře. Pomohlo vám třeba psychicky, že jste uspěli i minule v Liberci? Nebo vás nakopl vyrovnávací gól z 60. minuty ?
O zápase v Liberci jsme vůbec nepřemýšleli, zápas rozhodla větší touha, bojovnost a konečně srdíčko! :)