Letní pauza skončila! V neděli muži zavítají na Jižní Město

čtvrtek 17.9.2015 | Michal Chadim |

Již o víkendu odstartuje Tipsport Superliga mužů ve florbale. Muži svůj první zápas letošní sezóny odehrají v neděli v Praze na Jižním Městě proti Chodovu.

Letní přestávka je definitivně u konce, o víkendu se nanovo rozjedou boje ve florbalové Tipsport Superlize. Dvanáct týmů se ve dvaadvaceti kolech utká v boji o nejlepší místa do play off a mezi nimi budou i naši muži, kteří v úvodním kole zavítají na palubovku Chodova.

Chodov před novou sezónou vyhlásil boje o nejvyšší příčky a v utkání s Ostravou bude favoritem. Do Chodova zavítal před sezónou ostravský Dan Kašovský, pro kterého tak bude úvod sezóny hodně pikantní, neboť nastoupí hned proti bývalým spoluhráčům.

Podobně jako Dan Kašovský na tom bude v tomhle zápase i ostravský Tomáš Vojtíšek, který v létě přišel do Ostravy právě z Chodova. Rovněž pro něj to tak bude první návrat na halu, kde hrál v minulé sezóně.

Smeták: Čeká nás ještě hodně práce (předsezonní rozhovor s trenérem mužů)

V zápasech proti Chodovu mají naši soupeři lepší bilanci. Z dvaadvaceti zápasů, které proti sobě oba soupeři v nejvyšší mužské soutěži odehráli, rovnou polovinu vyhráli hráči Chodova. Ostrava proti Chodovu vyhrála v devíti případech, jednou v prodloužení vyhrál Chodov, jednou Ostrava.

V minulé sezóně muži hráli na Jižním Městě v desátém kole, a prohráli 4:7. O branky se tehdy postarali Švajný a Krzyžanek, kteří v létě odešli do jiných klubů. Švajný přestoupil ke konkurentovi z Vítkovic, Krzyžanek odešel do Mladé Boleslavi.

Odvetný zápas   se odehrál v sedmnáctém kole. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, oba týmy se v zápase přetahovaly o vedení a nakonec měla více štěstí Ostrava, která o svém vítězství 7:6 rozhodla dvě minuty před koncem třetí třetiny. Zlatou trefu tehdy zařídil Šimíček.

Zápas začíná v neděli ve sportovní hale na Jižním Městě od 18:00. Zápas můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com nebo na streamu společnosti tvcom.cz.