Marek Lipový: Byla to euforie

sobota 26.4.2014 | VG |

Když v prodloužení čtvrtého zápasu barážové série nastavil Marek Lipový čepel své hole do střely Petra Krzyžanka, míček se odrazil do branky Hattricku Brno. Byl to gól, který znamenal vítězství 9:8, výhru v baráži šťastný konec nepovedené sezony.

"Když padl ten gól, byla to euforie," přiznal Marek Lipový.
    Marku, jak přesně vypadala ta rozhodující trefa?
Naběhl jsem si k bráně, Petr Krzyžanek tam poslal bombu a mi to trefilo čepel. Byl to takový štastný gól.
    Ale necelých deset minut před koncem třetí třetiny jste prohrávali 6:8. jak vám bylo?
Nevím, jak na tom byli ostatní kluci, ale já už moc nevěřil, viděl jsem nás v první lize. Řekl bych, že nálada byla pochmurná.
    Ovšem zvedli jste se.
Pomohly ty dva góly Danka Šešulky, po nich jsme už věřili, že to zvládneme.
    S čím jste šli do prodloužení?
Neříkali jsme si nic, ale věděli jsme, že nesmíme dělat chyby. Nepřipouštěli jsme si, že by to mohlo skončit špatně.
    A jaké to bylo, když jsi dal onen rozhodující gól?
Nečekané. Přišlo to zničehonic a euforie byla obrovská. Pro nás to bylo, jako bychom vyhráli titul.