Nervy jsme pocuchaly samy sobě, přiznala Káčová

neděle 9.10.2016 | VG |

Vítěznou desátou branku družstva FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v duelu s Královskými Vinohrady vstřelila Veronika Káčová. I díky její povedenému zakončení ostravské družstvo vyhrálo v Praze 10:9.

Veroniko, podle výsledku to vypadá, jako byste se domluvily, že trenérovi pocucháte nervy?
Nervy jsme pocuchaly samy sobě. Už jsme to s holkami probíraly a nějak se neumíme shodnout, v čem všem byla chyba. Rozebíraly jsme to, ten zápas nám v hodně směrech nevyšel. Sice jsme daly deset gólů, ale devět jsme jich dostaly.
     V polovině zápasu jste odskočily o tři branky na 9:6, co se dělo pak?
Druhá třetina se nám povedla, zvedly jsme se po té první nepovedené. To nás možná ukolíbalo, nechávaly jsme soupeřky chodit do brejků, ze kterých jsme dostaly góly. A když jsme potom znovu odskočily, zase jsme inkasovaly. moc jsme se nepodporovaly, takže můžeme být rády za tři body.
      Dala jsi desátý gól. Je za to něco do týmové kasičky?
Do kasičky ne, ale asi budu péct. Jen ještě nevím co.
    Jak vlastně vypadal ten vítězný gól?
Byla to situace tři na jednu. Dostala jsem od Markéty přihrávku skoro do prázdné, trefila jsem to docela ideálně. Vedly jsme tak o dva góly, ale zase jsme to neudržely dlouho.
     Jenže v závěru už jste si to pohlídaly. V poslední minutě už jste balónek nepůjčily nikomu. Už jste trenéra nechtěly stresovat?
Je fakt, že v poslední minutě jsme udržely míček, nepůjčily jsme ho, takže soupeřky ani nemohly jít do šesti. Tu poslední minutu jsme odehrály zkušeně. Ale do té doby jsme se spíše pouštěly so soupeřkami do přetahované nahoru, dolů, chodilo se do přečíslení. Až v poslední minitě jako bychom si uvědomily, že takhle ne.
    Co z toho plyne pro příští zápasy?
Hlavně bychom neměly dostávat tolik gólů, protože ne pokaždé dáme deset branek. Chce to začít od maličkostí, musíme převést věci z tréninků do zápasu.