Neztrácely jsme naději, říká dvougólová Vrlíková

sobota 12.11.2016 | VG |

Důležitou roli měla v zápase s Elite Praha v dresu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Markéta Vrlíková. Nejprve první brankou svého týmu nastartovala tým k obratu, poté jej svou druhou trefou, která znamenala vedení 5:3, definitivně uklidnila.

Markéto, po první třetině jste prohrávaly 0:2. Znervózněly jste, nebo jste si pořád věřily ?
Neztrácely jsme naději, protože zbývaly ještě 2 třetiny, a to je spousta času.
  Co vám dělalo největší problémy ve hře soupeřek ?
Problémy nám dělala jejich hra v obraně. Hrály beton, a proto bylo jen na nás, co vytvoříme.
    Prohrávaly jste i po druhé části, a to 1:3. Byl v kabině průvan, nebo vás naopak trenér uklidňoval ?
Trenér se hlavně snažil dát nám taktické rady a nakopnout nás do další třetiny.
    V závěrečné části jste dokázaly čtyřmi brankami otočily zápas. Co bylo jinak ?
Konečně nám to tam začalo padat. Bojovnost se nám vrátila a my dokázaly otočit průběh zápasu.
     Jak jste se vyrovnávaly s fyzicky důraznou hrou soupeřek ? Většina hráček týmu soupeře byla větších než vy...
Naše hra je obecně velice důrazná, a proto jsme hrály, tak jako vždycky a neřešily, kdo proti nám stojí.
    Bylo to tak, že jste je nakonec uběhaly ?
Asi jsme na tom nebyly o moc fyzicky lépe, ale soupeřky svou velice defenzivní hrou taky nemusely vynaložit moc sil. Rozhodla naše aktivita a větší chuť hrát a vyhrát.
     Vstřelila jsi první a poslední gól vašeho družstva. Jsi spokojená se svým výkonem ?
Body nejsou všechno. Jsem ráda, že jsem vstřelila dvě branky, ale vždy je co vylepšovat ve hře dopředu i do obrany.
     Hrála jsi druhý zápas v jednom dni. Jak těžký je to zápřah ?
Oba dnešní zápasy byly náročné, ale díky tomu, že jsem první zápas nehrála až do konce třetí třetiny, měla jsem čas si odpočinout a v plné síle nastoupit do druhého zápasu.