PLAY-DOWN: Mužský tým čekají odvety v Litvínově

pátek 11.3.2016 | Michal Chadim |

Mužský v pátek podvečer odcestuje přes celou republiku do Litvínova, kde je čekají v sobotu a neděli odvetné zápasy play-down Tipsport Superligy. Muži po prvních dvou zápasech vedou 2:0 a pokud uspějí v obou utkáních na půdě soupeře, tak se v nejvyšší soutěži zachrání i pro sezónu příští.

V základní části mužský tým skončil na devátém místě a neprobojoval se tak do vyřazovacích bojů o medaile a účast v Superfinále. Místo toho je bude čekat boj o setrvání v nejvyšší soutěži i pro nadcházející ročník. Soupeřem jim bude tým, který se umístil na poslední dvanácté příčce po základní části a to nováček letošní sezóny z Litvínova.

Litvínov v základní části získal pouhé dva body za dvě porážky v prodloužení proti Pardubicím a Spartě před domácím publikem. Ostatních dvacet zápasů Litvínov prohrál.

Ostravští florbalisté v úvodních dvaadvaceti zápasech získali dvaadvacet bodů. Dokázali sedmkrát zvítězit a jednou prohrát v prodloužení. Ostravané se radovali dvakrát z vítězství proti Litvínovu, Vinohradům a Pardubicím a jednou proti Spartě. Porážka v prodloužení pak přišla před domácím publikem proti favorizovanému Chodovu.

Jak už jsme zmínili, tak Ostravané oba zápasy proti Litvínovu v základní části vyhráli. První zápas, který se odehrál v Ostravě, vyhráli hráči FBC 9:6, ten druhý v Litvínově před televizními kamerami pak 6:3. V zápasech se dařilo Václavovi Komačkovi a Adamu Zbořilovi, kteří oba v těchto zápasech získali tři body do kanadského bodování.

Ze zápasu bude k dispozici stream na serveru tvcom.cz a textový online přenos na serveru onlajny.com.

Zápasy se odehrají v sobotu v 19:00 a  v neděli v 18:30.