Pouštěli jsme Boleslav do brejků, litoval Eichner

sobota 10.1.2015 | VG |

V 15. kole extraligy nastoupili hráči FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v Mladé Boleslavi s odhodláním urvat favorizovanému domácímu celku nějaké body. Nepovedlo se, tým prohrál 3:7.

"Dělali jsme zbytečné chyby," litoval Dominik Eichner, který v utkání vstřelil gól a na další přihrál.
´   Dominiku, co se dělo v prvních dvou třetinách, které jste prohráli 0:4? Nestačili jste domácím?
Jak jsem říkal, dělali jsme zbytečné chyby, ztráceli jsme balony u nich za brankou. Boleslav tak chodila do brejků a má na to hráče, kteří to umí využít.
    Góly jste začali dávat až ve třetí třetině. Domácí polevili, nebo jste se zvedli?
Řekli jsme si, že už nemáme co ztratit, takže jsme hráli odvážněji a dali jsme i nějaké góly, jenže jsme i další dostali. Poté, co jsme vytáhli více hru, vyskytly se nám šance, jenže jako obvykle jsme jich spoustu nedali. Mohlo to být vyrovnanější. Ale možná i domácí viděli to utkání jako rozhodnuté, proto byla třetí třetina taková.
    Skóroval jsi i ty, jenže radost z gólu asi bere prohra, ne?
To je fakt. Sice jsem dal gól, ale to je teď jedno, důležitější je výsledek týmu.
    Jakých chyb se musíte vyvarovat?
Musíme mnohem lépe zvládat přechod do útočného pásma, to se nám nějak nedaří. Obrana byla docela dobrá a taky musíme proměňovat šance.
    Na play-off teď ztrácíte tři body. Situace není jednoduchá, že?
Situace nebyla jednoduchá už na startu sezony, začali jsme pěti porážkami v řadě. Ale teď nás čeká hodně důležité utkání v Liberci. Věřím, že se na něj dobře připravíme a uděláme tam důležitý krok, abychom splnili svůj předsezonní cíl a dostali se do play-off.