Šindler: Turnaj jsem si maximálně užil

čtvrtek 9.11.2017 | VG |

Ve švýcarském Kirchbergu si na turnaji reprezentací U19 zahrál v českém dresu i Matyáš Šindler z FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. A jeho dojem? "Bylo skvělé zahrát si florbal na takové úrovni s těmi nejlepšími," říká 17letý ostravský florbalista.

Matyáši, jaký byl turnaj EFT v Kirchbergu z tvého pohledu ?
Turnaj jsem si maximálně užil. Švýcarsko je krásné země a ještě krásnější je v ní hrát florbal. Bylo skvělé si zahrát florbal na takové úrovni s nejlepšími. Navíc potěšil i fakt, že jsme výsledkově obstáli.
Se Švédy i Finy jste odehráli vyrovnané zápasy. Co chybělo k remíze či výhře ?
Se Švédy jsme hráli vyrovnanou partii po dvě třetiny. Potom jsme vypadli z koncentrace a skóre se během necelých tří minut otočilo z 3:2 na 3:5 v náš neprospěch. V závěru jsme už neměli dostatek sil na zvrácení výsledku. Finové rozhodli ve druhé třetině, kdy trestali naše individuální chyby. Obě mužstva dokázala těžit z každé chyby, v tom jsou ohromně silná. Nicméně jsme ve výsledku prohráli pouze dvě z šesti třetin.