Škoda toho konce, litoval Miške

středa 18.10.2017 | VG |

Dvě třetiny byli hráči FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v utkání osmifinálové skupiny Vítkovicím více než vyrovnaným soupeřem. Do třetí části sice šli s jednogólovým náskokem, ale nakonec prohráli 4:9. Nejlepším hráčem zápasu v dresu FBC Ostrava byl označen Michal Miške.

Michale, po dvou třetinách jste vedli 4:3. Co se stalo pak, že jste šestkrát inkasovali ?
Netuším, co se stalo. V šatně jsme si řekli, že po nás kluci z Vítek určitě vyletí, že budeme hrát poctivě zezadu... Bohužel to nevyšlo tak, jak jsme si představovali. Zamrzí to, ale jedeme dál.
    Podcenily vás na začátku Vítkovice, nebo jste je překvapili výborným výkonem ?
Já si myslím, že tak trošku oboje. Na začátku byl ten výkon opravdu dobrý z naší strany. Ale potom, když jsme podruhé skórovali, trochu jsme polevili a Vítky to využily na vyrovnání zápasu.
    Rychle jste vedli 2:0, pak jste přestáli oslabení. Asi byla škoda, že jste pak nechali Vítkovice rychle vyrovnat, že ?
Tak myslím, že nikoho by nepotěšilo, kdyby vyhrával 2:0 a ubránil tak dobrou přesilovku, jakou disponují Vítkovice, a potom vedení ztratí. Byla to škoda, ale nebyla to rozhodující třetina, aspoň myslím.
    Ve druhé třetině jste dostali gól na 3:4 v poslední minutě. Zacloumal s vámi ten gól do šatny, nebo to na průběh třetí třetiny nemělo vliv ?
Nemyslím si, že to s námi něco udělalo. Možná jen to, že je to jenom o gól. Ale samozřejmě, že to je jen můj názor, možná jinak to cítil Kubo Klobučník, ale v hlavě jsme měli, že vyhráváme a hrajeme dobře, jistým způsobem to, co chceme.
    Co si z toho zápasu můžete vzít do těch dalších ?
Myslím, že to nasazení z druhé třetiny by nebylo na škodu mít i nadále. Konečně jsme všichni tahali za jeden provaz, škoda toho konce. Bohužel i to, že zápas má tři třetiny a musíme se soustředit na každou jednu z nich a musíme se naučit proměňovat brejky. V úvodní třetině jsme měli hneď tři, tuším, ale ani jeden neskončil gólem.