Snažili jsme se hrát svoji hru, řekl Šešulka

neděle 2.3.2014 | VG |

Dva vítězné zápasy na úvod čtvrtfinálové série G2 ligy mají za sebou junioři FBC ČPP Software Ostrava. Vítkovice porazili v sobotu 7:1 a v neděli 3:2. V sérii hrané na tři vítězství tak vedou 2:0.

"V sobotu rozhodla první třetina," připomněl první zápas série Daniel Šešulka, který se na výhře 7:1 podílel brankou a asistencí.
    Po dvaceti minutách jste vedli 5:1, pak už jste přidali jen dva góly. Šetřili jste síly?
Je fakt, že už jsme se tolik nehnali do útoku, a Vítkovice více bránily. A my jsme se nepouštěli do větších akcí, protože jsme nechtěli zbytečně inkasovat. Věděli jsme, že náskok je dostatečný.
     Zato v neděli jste se na výhru pořádně nadřeli. Proč. Že byste soupeře podcenili?
To ne, možná nám tolik nesvědčí brzká hodina hraní (zápas začínal v 10 hodin). Moc nám to nešlo, byli jsme bez pohybu. Vítkovičtí čekali na brejky, tahle taktika jim vycházela.
    Vás spasil začátek třetí části, kdy jste dali dva rychlé góly, že?
Určitě. Řekli jsme si, že to není možné, že už nám to tam musí spadnout. Vyšlo to.
    Zbytek zápasu jste dohráli v klidu?
Snažili jsme se držet míček, ale neodpustili jsme si pár chyb. Vítkovice z toho naštěstí daly jen jeden gól.