Spartu skolil navrátilec Daniš

sobota 15.12.2012 | VG |

Lépe se uvést nemohl – staronová útočná posila FBC ČPP Remedicum Ostrava Jan Daniš ve svém prvním startu v ostravském dresu po návratu z SSK Future vstřelil vítězný gól v duelu s pražskou Spartou. Prosadil se v prodloužení, rozhodl o výhře 3:2. A co víc, byl i vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na straně FBC ČPP Remedicum Ostrava.
Ale já sám jsem to čekal lepší,“ povídal Jan Daniš.
     Proč?
Měli jsme vyhrát v základní hrací době, ne až v prodloužení. Ale v průběhu utkání jsme se nedokázali prosadit přes pevnou defenzivu Sparty.
    Kde vidíš hlavní důvod, že jste ji nebyli schopni překonat?
Chybělo nám více soustředění v zakončení. A měli jsme i málo pohybu v útočném pásmu.
    S týmem se připravuješ zhruba dva týdny, byl to tvůj první zápas po návratu. Dá se to přičíst i ne zcela ideální souhře?
Možná ano. Ale jsem přesvědčený, že to bude lepší.
    Jak vlastně vypadal tvůj vítězný gól, který přišel 21 vteřin před koncem prodloužení?
Měli jsme úder z rohu. Sparta špatně vystřídala a mi se podařilo vyjet zpoza branky a prosadit se k bližší tyči.
    Ozvali se spoluhráči? Pochválili tě jako vydatnou posilu?
No, bylo to fajn, byli rádi. A já osobně taky, že to přišlo aspoň v prodloužení. Měl jsem šance i předtím, třeba v oslabení jsem šel skoro sám na gólmana. To měl být taky gól.