Trulík: Je to pro Radima, pro trenéry a pro fanoušky

pondělí 7.4.2014 | VG |

Junioři FBC ČPP Software Ostrava to dokázali. V neděli doma porazili ve čtvrtém zápase finálové série G2 ligy Tatran Střešovice 3:1, stejným poměrem vyhráli celou sérii a obhájili tak mistrovský titul!

"Je to nádhera. Je těžké vyjádřit tu radost, všechny pocity," radoval se útočník Petr Trulík, který vstřelil vítězný gól v posledním zápase sezony.
    Petře, jaké to je dát vítězný gól v zápase, který vám přinesl titul?
Je to super. Obhájit titul je mnohem těžší než ho vyhrát poprvé. Ale v sérii jsme Tatran téměř k ničemu nepustili. Jsme šťastní, že jsme to dokázali. Ať už kvůli Radimovi (Šelmecimu, který v sezoně tragicky zemřel), kvůli trenérům  a taky fanouškům, kteří byli naprosto skvělí.
    Neklíčily ve vás přece jen pochyby? Po dvou třetinách jste prohrávali 0:1?
No, já už se chtěl dívat, jak nám jede vlak do Prahy... Třeba ve druhé třetině jsme měli přesilovku a nedokázali jsme ani pořádně vystřelit na branku. Už jsem si skoro myslel, že je to s odpuštěním v prdeli.
    Co se dělo v kabině před třetí třetinou? Za pět minut jste totiž strhli vedení na svou stranu.
Řekli jsme si, že loni jsme třeba v zápase prohrávali 1:5, a pak jsme dali pět gólů. Je to i o štěstíčku. Vletěli jsme do nich, dali dvě šmudly. Dlouho to bylo o tom, kdo udělá první chybu, a bohužel jsme to byli my. Ale podařilo se nám to otočit a vyhrát.
    Říkali vám něco trenéři?
Mělo by to zůstat v kabině... Vlastně nás uklidňovali, že je to jen o gól, že je to pořád otevřené. My sami jsme věděli, že na ně máme, a rozhodně jsme nechtěli znovu cestovat do Prahy. Když Danek Šešulka vyrovnal, říkal jsem si, že už se to musí zlomit. Jejich gólman Tomáš Fibiger chytal parádně, to je třeba uznat, ale zvládli jsme to.
    Kdy už jste si byli jistí, že o výhru a titul nepřijdete?
Ještě za stavu 2:1 jsem byl nervózní, stačil jeden gól na vyrovnání. Ale když dal Patrik Ožana třetí gól, říkal jsem si, že je hotovo. Oni nám vlastně nedali za šedesát minut víc než dva góly, takhle by museli dát rychle tři. Stačilo si to pohlídat.
    A co přišlo po vypršení hrací doby?
Oslavy, oslavy, oslavy. Budou veliké a budou trvat douho, ve škole to chce měsíc volno :-) Chci ale ještě smeknout před celým týmem, zaslouží si poklonu. A taky musíme poděkovat trenérům za důslednost, za to, že celou sezonu měli s námi nervy a vydrželi to. Přece jen jsme ještě puberťáci. Teď jsme ale rádi, že jsme smetli Tatran 3:1 v sérii.
    Proč to vlastně nevyšlo už v sobotu ve třetím utkání série?
Byl to takový zvláštní zápas, jako bychom se sami báli vyhrát. Bylo to svázané taktikou. My se už v pátek viděli, jak držíme pohár, ale v sobotu byl Tatran šťastnější. Celé play-off jsme těžili z toho, že nás držel brankář a my dávali šance. V sobotu nás brankář držel, ale my šance nedávali. Navíc nám rozhodčí v závěru pískli takovou blbost. Na to se ale nechci vymlouvat. Důležité je, že jsme to zvládli teď.