Trulík: Výhru jsme si zasloužili

neděle 20.4.2014 | VG |

Přes nepovedenou první třetinu ovládli florbalisté FBC ČPP Software Ostrava třetí duel baráže s Hattrickem Brno. Po dvaceti minutách sice prohrávali 2:5, ale nakonec se radovali z výhry 9:6 a v barážové sérii hrané na tři vítězství vedou 2:1.

"Ale začátek byl šílený," uznal útočník Petr Trulík.
     Petře, co se dělo v první třetině, že jste ji prohráli 2:5?
Už před začátkem zápasu nás kouč varoval, po rozcvičce nás Petr Skácel seřval, že nestála za nic, byla špatná. Tohle všechno se pak asi projevilo, navíc Brno bylo v první třetině šťastnější, všechno jim vyšlo.
    Čím jste pak domácí přehráli?
Řekl bych, že jsme vyzrálejší, umíme si to více dát, navíc jsme zapojovali do hry třetí lajnu, kdežto oni hráli jen na dvě. Postupně jim odcházely síly, naše převaha se postupně projevovala. Za těch čtyřicet minut jsme vyhráli zaslouženě.
    Ale v sobotu jste vyhráli těsněji, pouze 5:4.
Byl to strašně podobný zápas. Jen jsme nedávali góly. Celou sezonu se bohužel trápíme v zakončení. Za dvě třetiny máme 18 střel, to je jako v kategorii elévů, ale na góly se strašně nadřeme. Vlastně by se dalo říct, že jsme to v sobotu měli pod kontrolou, ale pokaždé jsme polevili, dostali gól a přetahovali se o výsledek. Baráž se prostě nehraje na to, kdo je na tom líp technicky, ale na srdíčko.
    Je před vámi čtvrtý zápas, budete hrát doma. Nestraší vás trochu úvodní zápas baráže, ve kterém jste doma dostali dvanáct gólů?
To ne. Když to ale nadnesu, tak neumíme hrát doma, Ale snad nepokazíme začátek jako dnes a zvládneme to. Říká se, že udělat poslední krok bývá nejtěžší, já to dobře znám z juniorské kategorie. Bude to doma strašně těžké, ale role se trochu otočily. Oni musí, my jsme trochu nahoře. Věřím, že to potvrdíme.