Trulík: Zbytečné chyby a fauly nás stály zápas proti Otrokovicím

čtvrtek 19.11.2015 | Michal Chadim |

V úterním zápase proti Otrokovicím muži nezvládli navázat na povedeným výkon proti Pardubicím a prohráli hlavně díky zbytečným chybám a faulům na domácí palubovce 5:8. V utkání se dařilo střelecky Petrovi Trulíkovi, který v utkání zaznamenal dvě branky a který nám po utkání v krátkosti zhodnotil nevydařené utkání.

Petře, jak hodnotíte nevydařené utkání proti Otrokovicím?

Do zápasu proti Otrokovicím se nám povedl start do utkání, ve kterém jsme hráli velmi dobře prvních deset minut utkání a poté až poslední třetinu. Pokud ale chceme získávat body, tak musíme těch minut odmakat plných šedesát.

Co bylo příčinou toho, že jste v utkání nezískali žádný bod?

Tak určitě to byly zbytečné chyby a fauly. Tohle bylo v utkání hodně zbytečné. Před zápasem jsme se dívali na video a speciálně na přesilové hry, o kterých jsme věděli, že soupeř je umí.  Mají tam dva tři hráče, kteří to dokáží potrestat. Osobně jsem udělal i já tam jeden zbytečný faul, za který se klukům omlouvám. Všechno tohle nás pak stojí strašně moc sil. V dnešní době florbal rozhodují chyby a bohužel my jsme jich udělali v druhé třetině strašně moc. Proto jsme dnes nezískali žádný bod.

Klíčové v utkání teda bylo nezvládnutí druhé třetiny?

Přesně tak, tam se lámal chleba. Kdybychom dnes hráli čtvrtou třetinu, tak ten zápas dnes možná vyrovnáme.  V neděli nás čeká zápas proti Spartě, ve kterém to musíme před domácím publikem tuhle nepříjemnou ztrátu odčinit.  Dále si myslím, že klíčové bylo naše uspokojení z vedení 2:0 a kdy jsme si mysleli, že nás už nebudou kousat. Bohužel docela brzy nás vyvedly z omylu. Začaly nás více napadat a vytvořit si díky tomu tlak.  My jsme na to nedokázali zareagovat až do začátku třetí třetiny, když už bylo, dá se říct pozdě.