V naší hale to bude lepší, věří Trulík

neděle 8.3.2015 | VG |

Prohrami 1:10 a 1:9 s tatranem Střešovice vstoupili florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava do čtvrtfinále extraligy. Výsledky nejsou zatím optimistické, ale útočník ostravského celku Petr Trulík věří, že se zlepší.

Petře, trenér Petr Koutný před začátkem série říkal, že většina z vás si vyzkouší seniorské play-off poprvé. Tak jaké to je?
Šli jsme do něj z osmého místa, probojovali jsme se do něj na poslední chvíli. Tušili jsme, že to žádná sláva nebude, že budeme začínat venku, ale mysleli jsme si, že si nás vyberou Vítkovicve nebo Mladá Boleslav. Skončili jsme u Tatranu. A do Prahy jsme jeli s tím, že chceme vyhrát minimálně jedno utkání. Bohužel to nevyšlo.
    Mrzí vás ty příděly?
No, opravdu jsme řádně fasovali. V sobotu jsme ale hráli tak, že by nás porazili i naši elévové, neviděl jsem nás tak špatně zahrát v celé sezoně. V neděli po dvě třetiny při nás stáli všichni svatí, Štěpán Laja v brance nás podržel. Bohužel my jsme nedávali šance. Ve třetí třetině jim tam spadlo, na co sáhli. Jako by tam měli sedm Zozuláků a to nejde hlídat. Ale tak se hraje play-off, dostali jsme lekci z produktivity. Doma se budeme muset vytáhnout my.
    Ukázali jste v těch dvou zápasech všechno, co umíte?
Za ty dva zápasy, což je šest třetin, byly dobré tak tři třetiny. V prvním zápase ta poslední, ve druhém ty první dvě. Jinak jsme nic neukázali, rozhodně máme na víc.
    Co chcete předvést v těch dalších dvou zápasech?
Doma máme specifické hřiště, každý v extralize na něj nadává, ale nám vyhovuje. Třeba taková Mladá Boleslav nás kvůli tomu nechtěla, si myslím. Věřím, že doma Tatran potrápíme. Nechceme sérii skončit 0:4 na zápasy a loučit se sezonou.