Vrlíková: Chtěly jsme ukázat, že výhra nebyla náhoda

středa 15.3.2017 | VG |

Na druhém bodu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve čtvrtfinálové sérii s Bohemians se výrazně podílela i Markéta Vrlíková. K výhře 7:6 v Praze přispěla třemi kanadskými body.

Markéto, co jste si řekly před druhou třetinou, že jste v ní nasázely Bohemians pět branek ?
V první třetině jsme měly v celém týmu problém s disciplínou. Trenéři na nás apelovali, že pokud na hřišti nebudeme jedna pro druhou, nemůže to nikdy fungovat. Snažily jsme si tuto radu vzít k srdci a předvést to i na hřišti.
     Nakolik vám pomohlo minulé vítězství, kdy jste si dokázaly, že jste schopné Bohemians porazit ?
Nedělní zápas proti Bohemians bylo první vítězství proti týmu z top 4, o nějž jsme usilovaly celou sezonu. Zvedlo nám to sebevědomí, a proto jsme při včerejším zápase chtěly předvést, že se nejednalo pouze o náhodu.
    Dostavila se úzkost, když domácí hráčky na začátku třetí třetiny rychle vyrovnaly ?
Vývoj situace na začátku třetí třetiny nás nepříjemně překvapil. Trošku jsme po dobře odehrané druhé třetině a třígólovém náskoku polevily v ostražitosti, čehož hráčky Bohemians rychle využily a skóre již pro nás nevyznívalo tak uklidňujícím dojmem. Přesto jsme věděly, že když znovu zabereme a nedopustíme se dalších chyb, můžeme zápas opět obrátit na naši stranu.
    Uklidňoval vás trenér při následném time outu, nebo spíše burcoval ?
Na začátku třetí třetiny jsme byly nerozehrané a splašeně šly po míčku. Kvůli tomu také vznikly mezery v obraně. Trenér se nás snažil uklidnit a získat nám čas, ať si odpočineme a jdeme na hřiště s trochu klidnější hlavou.
    V závěru jste odolávaly soupeřkám, které to zkoušely při power play. Hru v početní výhodě už ale musíte mít z předchozích zápasů série natrénovanou, ne ?
Po minulých zápasech jsme na to již byly připravené a výrazně nám pomohla gólmanka a dobré bloky obrany.
    Pomohlo vám, že jste tentokrát odehrály zápas bez vyloučení ?
Bohemians mají velmi kvalitní přesilovku, a přestože víme, jak ji bránit, moc se nám to v předchozích zápasech nedařilo. Zápas bez vyloučeni nám určitě pomohl, protože nám zbylo více sil do hry pět na pět.
    Utkání bylo přesto minimálně v závěru hodně ostré, že ?
Hra v závěru mohla vypadat přiostřeně, ale byla pouze rychlejší a přesnější s menším počtem chyb ze strany Bohemky.
    V pátek budete mít šanci sérii vyrovnat. Co bude na Bohemians platit? Můžou být soupeřky třeba psychicky nahlodané ?
Výhodou je pro nás domácí prostředí. Měly bychom využit v náš prospěch toho, že máme aktuálně psychicky navrch, vejít do zápasu stejně jako v neděli a nedat jim ani čuchnout k míčku.