Zápas se mi podařil, těšilo Kapcovou

středa 21.9.2016 | VG |

Vítězně rozjely hráčky FBC Bystroň Group Ostrava nový ročník extraligy, když dokázaly zvítězit v úvodním kole soutěže v Brně nad Židenicemi 6:3. Dvěma góly se na tříbodovým zisku podílela Nela Kapcová.

Nelo, v Brně jste prohrávaly po 22 vteřinách. Nezamávalo to vaším sebevědomím?
Myslím, že ne. Věděly jsme, že to dotáhneme. Pořád jsme makaly a konec byl pro nás vítězný.
  Za stavu 2:1 jste měly trestné střílení. Mrzelo vás hodně, že ho Denisa Kotzurová neproměnila? Mohly jste vést 3:1. Místo toho pak Židenice srovnaly na 2:2.
Je pravda, že to mohlo ovlivnit výsledek, ale nepoložilo nás to. I tak jsme to dotáhly.
  Pak vám ale pomohly přesilovky, že? Ve dvou jste skórovala. Máte roli střelkyně? Nebo jste jen zastoupila Veroniku Káčovou, která si připsala tři asistence?
Ten zápas se mi podařil. Není to tak, že bychom si vyměnily role. Bylo to i o štěstí. V dalším zápase to může být jinak, góly dá někdo jiný.
  Trenér Robenek vás po utkání v Brně chválil, že jste 50. minut hrály lépe než soupeřky. Pak jste si za stavu 6:2 řekly, že se už nemůže nic stát?
Vypadá to, jako bychom si řekly, že to už máme vyhrané, že se už nemusíme snažit hrát. Dostaly jsme gól, na těch posledních deset minut jsme přestaly. Z toho se musíme poučit.
  Teď vás čeká doma Jičín? Jaký to bude zápas? Co od něj čekáte?
Jičín se docela zvedl, nebude to jednoduché. Nesmíme nic podcenit a musíme hrát, jako by to byly třeba Vítkovice.