Vítkovice
7:1(3:1, 0:0, 4:0)
Vítkovice: Souček – Jankulár, Brus, Heczko, Šebesta, Gál, Pešat, Zbořil, Bräuer, Hubálek, Veltšmíd, Matejčík, Delong, Jousi, Matúš
FBC Ostrava: Laja – Klimscha, Svačinka, Trulík, Kašovský, Šimík, Šimíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Kolajta, Švajný, Vítovec, Křiva, Ivan, Komačka, Řezáč
Branky a nahrávky: 12. Šebesta, 14. Brus (Veltšmíd), 19. Jankulár (Veltšmíd), 45. Brus (Veltšmíd), 52. Bräuer (Veltšmíd), 53. Bräuer (Veltšmíd), 54. Šebesta – 13. Švajný (Komačka). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 20:14.

Prvních dvacet minut 66. ostravského derby bylo velmi vyrovnaných. Do vedení se dostaly Vítkovice, když se ve 12. minutě u míčku ocitl Jan Šebesta a jeho střela ze středu hřiště zapadla nad tělo brankáře Ostravy. Zanedlouho však bylo vyrovnáno - to se k míčku v téměř nulovém úhlu dostal Marek Švajný, který tak vstřelil první a také poslední branku svého týmu. Minutu poté poslal do vedení domácí florbalisty Pavel Brus, jenž využil rozehrávku standardní situace přesnou střelou. Necelé dvě minuty před zazněním první sirény se ještě prezentoval tvrdou střelou z velké dálky Petr Jankulár - míček poté trefil prostor nad nohou ostravského gólmana.

Ve druhé části bylo k vidění pár střel na každé straně, avšak gólově se neprosadil ani jeden tým. V hale panovala výborná atmosféra tří stovek fanoušků, kteří si našli cestu na toto televizní utkání. Větší šanci měli hráči FBC, když ve 35. minutě měli k dispozici početní výhodu. Tu nevyužili a obě mužstva se rozcházela do kabin za nezměněného stavu.

Třetí dějství se neslo v režii Vítkovických. Hned ve 45. minutě využil přesilovou hru po vyloučení Křivy a Šimíka Pavel Brus. Další trefy přišly na řadu v 52. a 53. minutě, kdy unikl ostravské obraně Marek Bräuer, který při první situaci využil náběhu z levé strany, u druhého gólu zvolil sprint po křídle pravém a v žádném případě se nemýlil. Půl minuty poté trefil odkrytou klec Ostravy Jan Šebesta, jehož střela se vznášela minimálně od poloviny hřiště.

Nejlepší hráči utkání: Marek Švajný (Ostrava) - Lukáš Veltšmíd (Vítkovice)

Petr Koutný: "Děkuji soupeři. Do první třetiny jsme nastoupili se strachem, bez důrazu, poté jsme začali hrát, ale utkání se hraje na góly."

Michal Deus: "Zápas jsme měli pod kontrolou, až na jednu hluchou pasáž ve druhé části. Je škoda, že jsme v první třetině nenastříleli více branek. O zaslouženém vítězství rozhodlo více faktorů, z nichž nejvýraznější byla fyzická kondice. Děkujeme fanouškům za podporu a kulisu."