ČF: Ženy nestačily v prvním zápase na Vítkovice

V prvním čtvrtfinálovém utkání podlehly ženy FBC soupeřkám z Vítkovic 1:7.

Vítkovice
7:1(3:0, 2:1, 2:0)
Vítkovice: Ranochová – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Hašová, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen, Hložanková
Ostrava: Holubová – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinkerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Sczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 6. Šrotová (Pastušková), 16. Pastušková (Šupáková), 20. Sládečková (Ferenčíková), 21. Laitinen (Léblová), 39. Ratajová (Sládečková), 42. Sládečková (Ratajová), 60. Halfarová – 37. Viciánová (Némethová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 37:15.

Přes stovku diváků si našlo cestu na Dubinu, kde je čekalo první čtvrtfinálové utkání mezi Vítkovicemi a Ostravou. Skóre se otevíralo v polovině šesté minuty, kdy se ujala střela Lucie Šrotové, a tak domácí hráčky byly v jednobrankovém vedení. Další branka přišla čtyři minuty před první sirénou, kdy správný střelecký úhel našla Andrea Pastušková. Do třetice všeho dobrého se pár vteřin před koncem prvních dvaceti minut prosadila Hana Sládečková v kombinaci s Ferenčíkovou a florbalistky FBC tak měly co dohánět.

Druhých dvacet minut začalo bleskovým gólem Vítkovic. Po čtyřiadvaceti vteřinách se totiž ke střele dostala Mirva Laitinen. Ta na nic nečekala a míček umístila přesně za záda ostravské brankářky. Také hráčky Bonusie se dočkaly svého prvního, ale zároveň posledního gólového momentu, kdy skórovala Veronika Vicianová. Dvě minuty na to reagovala pátou brankou vítkovických žen Denisa Ratajová a rozdíl mezi týmy byl opět čtyřbrankový.

Ve třetím dějství přidal domácí celek ještě dvě branky, čímž si definitivně pojistil vítězství v tomto zápase. Po střele Hany Sládečkové a Zuzany Halfarové svítilo na světelné tabuli skóre 7:1 ve prospěch Vítkovic.