Bonusia prohrála s městským rivalem, čímž ji skončila sezona

neděle 15.3.2015 | Petr Blakala

Ženy ostravského celku prohrály čtvrtý zápas s Vítkovicemi a sezona tak pro ně skončila.

CF4, 15.3.2015, 14:30
0:8(0:2, 0:3, 0:3)
Vítkovice
Ostrava: Šulejová – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová, Lichnová
Vítkovice: Kubíčková – Šponiarová, Šupáková, Šrotová, Halfarová, Hašová, Ferenčíková, Klapitová, Mandátová, Pastušková, Sládečková, Enenkelová, Léblová, Kociánová, Ratajová, Vobořilová, Paloncyová, Laitinen
Branky a nahrávky: 8. Vobořilová (Sládečková), 12. Ferenčíková (Kociánová), 26. Sládečková (Ratajová), 27. Kociánová (Halfarová), 32. Sládečková (Ferenčíková), 44. Hašová (Sládečková), 59. Laitinen (Ratajová), 59. Léblová (Šupáková). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 84. Střely na branku: 10:31.

Vítkovice měly možnost v tomto utkání ukončit čtvrtfinálovou sérii, jelikož vyhrávaly v poměru 3:0, tudíž jim stačilo k postupu do semifinále extraligy žen pouhé jedno vítězství. První periodu rozjely vítkovické ženy dobře. V polovině 8. minuty totiž nepohrdla nabídkou Sládečkové Veronika Vobořilová, jejíž střela se dostala za záda brankářky FBC. O pár minut později využila jedinou početní převahu Denisa Ferenčíková a hráčky z druhého konce Ostravy vedly již o dvě branky.

Druhá část hry patřila taktéž vítkovickému celku. Během jedné minuty skórovaly hráčky rytíře Vítka celkem dvakrát. V prvním případě rozvlnila síťku ostravské klece Hana Sládečková ve spolupráci s Ratajovou. Čtvrtou branku přidávala Klára Kociánová. Autorka třetího gólu Vítkovic se prosadila také v akci u pátého zásahu, kdy došlo zároveň ke střídaní brankářky. V závěrečné minutě mohla snížit Némethová, ale v samostatném střílení neuspěla.

Třetí dějství si Vítkovice pohlídaly dá se říct s přehledem. Z počátku posledních dvaceti minut střílela Tamara Hašová, kterou v 59. minutě doplnila Finka Mirva Laitinen a o deset vteřin později přidala osmou branku svého týmu Monika Léblová, čímž pojistila svému týmu postup do semifinálových bojů.

Stav série: Ostrava - Vítkovice 0:4