Muži rozstříleli Znojmo

neděle 24.9.2017 | VG

Čtrnáctigólové představení nabídli florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava fanouškům, kteří je přišli podpořit do ČPP Arény ve 4. kole Tipsport Superligy. V nelehké situaci po třech předchozích prohrách doma rozmetali Znojmo 14:4.

4.kolo, 23.9.2017, 17:00
14:4(3:2, 6:2, 5:0)
Znojmo
FBC Ostrava: Laja – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Zbořil – Chvastek, Trulík, Klimscha – Hrabal, Eichner, Šimíček – Daniš, Sládek, Mendrek – Miške, Moravčík, Čonka-Skyba
Znojmo: Skácelík (34.Hándl) – Procházka – Salava, Palát, Horák – Číhal, Procházka, Sláma – Novák, Fridrich, Kučera – Juříček, Pánek, Virgl – Martínek, Šindelář, Kuchanič – Daberger, Krejčíř.
Branky a nahrávky: 2.Šebesta (Klimscha), 8.Sládek (Klimscha), 16.Mendrek (Sládek), 24.Hrabal (Zbořil), 26.Mendrek (Sládek), 31.Sládek (Klimscha), 34.Čonka-Skyba (Miške), 39.Lipový (Hrabal), 39.Eichner, 45.Sládek (Miške), 49.Hrabal (Čonka-Skyba), 54.Eichner (Čonka-Skyba), 60.Šimíček (Trulík), 60.Hrabal (Eichner) - 1.Procházka (Čihal), 15.Fridrich, 23.Kucharič (Fridrich), 27.Procházka (Krejčíř). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení:. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 191.

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Navázali jsme na výkon s Boleslaví a máme tři body," konstatoval kouč FBC Ostrava Martin Smeták. Připomněl tak minulý superligový duel, v němž už jeho svěřenci zahráli lépe než v úvodních dvou kolech soupeře, ale favorizovaného soupeře nepředčili.
Tentokrát už však ostravští florbalisté nezaváhali. Sice inkasovali už v první minutě, ale vzápětí je vrátil do hry brankou Jiří Šebesta a v 8. minutě šli domácí zásluhou Michala Sládka do vedení. Hosté ještě zareagovali, když po faulu Adama Zbořila vyrovnal z trestného střílení Milan Fridrich, ale domácím za necelou minutu vrátil vedení v početní výhodě Jakub Mendrek.
Druhá dvacetiminutovka už byla zcela v režii domácích florbalistů. Gólmana soupeře totiž dokázali hráči FBC Ostrava překonat ve druhé třetině celkem šestkrát a do kabin šli po čtyřiceti minutách hry za stavu 9:4 s uklidňujícím pětigólovým náskokem.
Ve třetí části domácí nepolevili a soupeře dorazili dalšími pěti brankami, z nichž dvě vstřelili v závěrečné minutě. S nejbohatším zápisem do statistik opouštěl hřiště po zápase útočník FBC Ostrava Michal Sládek, který měl podíl na pěti brankách - tři dal sám a na další dvě přihrál. "Teď nesmíme polevit, musíme makat naplno. Ve stejném duchu musíme pokračovat," doplnil kouč Smeták.