Pardubice
6:4(1:1, 2:1, 3:2)
Pardubice: Pipek - Brychta, Jirák - Šťastný, Š.Raiter - Zozulák, Teichman, Burian - Lisa, Krajcigr, Vaculík - Krigovský, Bahník, Formánek
FBC Ostrava: Turek - Komačka, Šesulka - Krzyžánek, Mertha - Lipový, Švajný - Klimscha - Šimíček, Gál, Kašpar - Skácel, Bajgar, Plíhal - Mayer, Trulík
Branky a nahrávky: 10.Raiter (Burian), 21.Zozulák (Teichman), 21.Krajcigr (Vaculík), 42.Teichman (Burian), 51.Bahník (Burian), 54,Lisa (Burian) - 4.Skácel (Mayer), 33.Mayer (Skácel), 55.Klimscha (Komačka), 58.Skácel (Krzyžanek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 211. Střely: 31:33

Začátek utkání, který byl odpískán s úderem sedmé hodiny večerní ve sportovní hale Dašická, se nesl v poněkud rozpačité náladě, alespoň ze strany Pardubic, neboť ty jakoby se nemohly nadechnout vzduchu na hřišti, který byl cítit extraligou. Roční působení v nižší lize jen nerado mazalo svoje stopy na hře Pardubic. Tato počáteční křeč však odezněla včas, když po necelé půlminutě musel Jan Pipek v brance domácích po prvé zakročit a o minutu později musel bránit svou svatyni před dvojitou dorážkou na hranici malého brankoviště. Byl úspěšný, ale střelu, která šla mimo a o zadní mantinel se odrazila na druhou stranu branky, kde ji navrátil správným směrem Skácel, už zastavit nedokázal.
Přesto, že se Sokol snažil aktivně napadat, FBC si míčku užilo více a dokázalo domácí podržet na uzdě vcelku dlouho. Ale i na druhé straně se nejednou schylovalo ke gólové šanci, kterou musel řešit brankař Turek. Střeleckou smůlu všech protnul až Raiter, který dorazil balonek za záda ostravského brankaře. Bylo vyrovnáno a tak tomu zůstalo až do konce prvního dějství. Následovaly sice hodně slibné pokusy, ale jak domácím tak i hostům chyběla přesnost v koncovkách.
Pardubickým fanouškům, kteří neúnavně fandili od začátku až do konce, vnesl na tvář úsměv Zozulák, který překonal brankaře už 14 sekund po začátku druhé třetiny. O to spokojenější mohli být za zhruba půlminutu, kdy zvýšila gólový rozdíl na dvě branky posila z Havlíčkova Brodu - Radek Krajcigr. Na vstřebání tohoto razantního nástupu domácích si museli ostravští vzít time-out. I tak hledali odpověď na nepříznivou situaci dlouhých dvanáct minut. Vyvinutý tlak se jim vyplatil a po Skácelově nahrávce nekompromisně skóroval Mayer. To hostům dodalo novou krev do žil a hra se opět rovnoměrně rozložila mezi oba celky. Radost z kontaktního gólu mohl Ostravě zkazit Bahník, ale jeho prudká střela zasáhla Turka pouze do masky. Těsně před koncem prostřední části se utkání dočkalo prvního vyloučení: Trulík si šel odpočinout na trestnou za hrubost a tak do třetí třetiny nastoupily Pardubice s početní výhodou.
Tu nakonec využily a opět poodběhly hostům o dva góly. Další významná šance přišla v podobě nájezdu po té, co Mertha vyrazil balonek mířící za Turkova záda a zdvihl při tom hokejku příliš vysoko. Jan Jirák sice předvedl ukázkový únik do boku, čímž golmana donutil zalehnout, z odkryté horní poloviny však trefil pouze tyčku. Útěchou mohla být domácím alespoň přesilová hra. Tu nakonec nevyužily. Propadnuvší Krzyžánek pak ostravské obraně příliš nepomohl a tak si s ní Burian a Bahník poradili a navýšili brankový rozdíl na tři. I s takovým náskokem byli domácí stále při střelecké chuti, kterou ještě podpořil stav 5 na 3 po dvou vyloučeních na straně Ostravy a i Lisa se dočkal kanadského bodu za vstřelenou branku. Ostrava však neskládala zbraně a na posledních 5 minut se usadila na půlce domácích a odvážila se do hry bez brankáře, z čehož vzešly dva góly. Na záchranu bodů to však nestačilo a tak si FBC veze domů první porážku a Sokol může právem slavit

Miroslav Janovský: (Sokol Pardubice): „Prvních 10 minut jsme se jen vozili na ustrašeném kolotoči pak jsme se zvedli. Zápas jsme i díky výbornému výkonu brankáře vyhráli a získali jsme první tři body. Věřím, že další přidáme v neděli"

Jan Holovka (FBC ČPP SOFTWARE Ostrava): „Prohráli jsme zaslouženě vzhledem k tomu, že jsme přestali dodržovat pokyny, které jsme si řekli před zápasem už v 10. minutě 1. Třetiny. Poté naše hra upadal do podprůměru, který se neslučuje s extraligovým výkonem. Gratulujeme soupeři"