Přestřelka v Králově Dvoře skončila lépe pro Chodov

neděle 26.1.2014 | Petr Blakala

Muže čekalo další utkání nejvyšší florbalové soutěže. Tentokrát vyzvaly na venkovní půdě florbalisty Chodova. Utkání to bylo velmi zběsilé a hlavně na góly bohaté. Za šedesát minut padlo dvaadvacet branek. Vítězně z tohoto klání však vyšli pražští hráči, kteří si tak připisují další body do tabulky.

19.kolo, 26.1.2014, 18:00
Chodov
15:7(3:1, 6:3, 6:3)
Chodov: Zich - Kotlas, Sýkora - Pražan, Jastřembský - Flousek, (41.Jelínek), Bouša - Ondrušek Mikeš, Vojtíšek - Pražák Jendrišák, Vavro - Běhavý, Fiala, Richtr
FBC Ostrava: Krupa, (49.Šrámek) - Krzyžanek, Komačka - Svačinka, Šešulka - Lipový, Vítovec - Kašovský, Švajný, Trulík - Skácel, Žák, Hanic - Mertha, Kašpar, Šimíček - Klimsha
Branky a nahrávky: 5. Jastřembský (Pražan), 16. Jendrišák (Jastřembský), 20. Richtr (Běhavý), 23. Jendrišák (Jastřembský), 26. Vavro (Jendrišák), 34. Vavro (Pražák), 37. Pražák (Jendrišák), 38. Mikeš (Kotlas), 39. Jendrišák (Pražan), 47. Mikeš (Ondrušek), 48. Fiala (Vojtíšek), 49. Bouša (Sýkora), 49. Jastřembský (Jendrišák), 59. Bouša (Sýkora), 60. Jendrišák (Jastřembský) – 15. Skácel, 28. Skácel (Komačka), 31. Skácel (Lipový), 39. Skácel (Krzyžanek), 45. Mertha (Skácel), 54. Mertha (Skácel), 56. Žák (Trulík). Rozhodčí: Jakub Nábělek, Radek Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 8:3, 8:4, 9:4, 9:5, 13:5, 13:7, 15:7.

Lepší úvod do utkání měli domácí hráči z Chodova, kteří se v 5. minutě prosadili. Zásluhu na tom měla posila pražského celku Jan Jastřembský, jenž přišel do Chodova před nedávnou dobou z Vítkovic. Ostravané se mohli v 15. minutě radovat z vyrovnávací branky, jelikož se dokázal prosadit Petr Skácel, který se před brankou Zicha zorientoval nejlépe. Za necelou minutu se však Chodov ujal vedení. Krosovou přihrávku využil totiž Matěj Jendrišák, kterého našel Jastřembský. Schylovalo se ke konci úvodní dvacetiminutovky a Chodovští se opět radovali, když se deset vteřin před první sirénou prosadil Ondřej Richtr. Do kabin se odcházelo za stavu 3:1 pro pražský Chodov.

Začátek druhé periody zvládli lépe taktéž pražští florbalisté, kteří se ve 23. minutě ujali tříbrankového vedení zásluhou Matěje Jendrišáka, pro kterého to byla již druhá branka v tomto zápase. Diváci nečekali příliš dlouho a příznivci pražského oddílu se mohli znovu radovat, když svou střelu umístil za záda ostravského brankáře Ondřej Vavro. Ostrava si po této obdržené brance vyžádala oddechový čas. Ve 28. minutě se dočkali hosté z Ostravy své druhé trefy, o kterou se postaral opět Petr Skácel a snížil stav utkání. Střetnutí se přehouplo do své druhé poloviny a hattrick završil ostravský střelec, Petr Skácel.

Do konce druhé třetiny zbývalo sedm minut a slovo si opět vzali Chodovští hráči. Ve 34. minutě skóroval Ondřej Vavro, jehož střela zamířila do horního rohu Krupovy klece. O tři minuty později navyšoval Petr Pražák a po zhruba dvaceti vteřinách vstřelil osmou branku pražského týmu Ondřej Mikeš. Za Software se minutu a půl před koncem druhé periody prosadil Petr Skácel, kterého našel přesnou přihrávkou Krzyžanek. Po jedenácti vteřinách však udeřili opět domácí hráči, za které se prosadil Matěj Jendrišák a tímto zaznamenal hattrick.

Třetí perioda byla ze strany Chodova úplně stejná jako ta druhá. Snížení však nejdříve zaznamenala Ostrava, za které se prosadil Gabriel Mertha, jenže po necelých dvou minutách patřilo hřiště opět pražským. Po trefách Ondřeje Mikeše, Jana Fialy, Davida Bouši a Jana Jastřembského, překonali hranici deseti branek a rozdíl mezi těmito mužstvy byl již osmibrankový. Poté však přišly dva rychlé góly Ostravy, o které se postaral Gabriel Mertha, jenž zaznamenal druhý gól v tomto klání a sedmou branku Software přidal Filip Žák

Domácí během posledních dvou minut dokázali ještě dvakrát navýšit své vedení díky Davida Bouši, kterého doplnil dvaadvacet vteřin před závěrečnou sirénou Matěj Jendrišák. Chodov si tedy připsal další tři body do extraligové tabulky, Ostrava z tohoto střetnutí vyšla naprázdno.

Nejlepší hráči utkání: Petr Skácel (Ostrava) - Jan Jastřembský (Chodov)

David Podhráský (TJ JM Pedro Perez Chodov): „Dnes jsme divákům přinesli spíše juniorskou extraligu. Věříme však, že si alespoň užili 22 branek. Přejeme Ostravě šťastnou cestu a našim reprezentantům hodně štěstí na nacházející akci. "

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Pouze první třetinu to byl vyrovnaný florbal. Od druhé třetiny to byl pouze zápas jednoho týmu.: