Ženy nestačily na Olomouc a po velké bitvě padly

neděle 22.12.2013 | Petr Blakala

Ženy čekal po větší pauze boj o další cenné body, jenže na hru Olomouce nestačily. Hostující hráčky si dokázaly vytvořit tříbrankový náskok a Ostravě chybělo štěstí v koncovce. Menší drama přišlo až ve třetí třetině, kdy se Bonusia dostala ke snížení na rozdíl jediné branky, jenže vítězství Olomouce pojistila Podešvová.

14.kolo, 22.12.2013, 14:00
2:4(0:0, 0:2, 2:2)
Olomouc
Ostrava: Kouřilová – Kahánková, Kiecková, Režnarová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Olomouc: Doubková – Reimerová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Pařízková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová
Branky a nahrávky: 50. Némethová (TS), 51. Kalnayová (Kiecková) – 21. Pavlíková (Reimerová), 35. Kamínková (Machů), 49. Vysloužilová (Pařízková), 58. Podešvová (Sklenářová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 14:12. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Na začátku první třetiny měly šance oba týmy. Za Olomouc měla velkou šanci Zamazalová, ale její pokus vytěsnily vedle branky obránkyně Ostravy. Na druhé straně se do střelecké pozice dostala Režnarová, ale orazítkovala jen levou tyč Doubkové. To stejné se ve druhé polovině první části podařilo olomoucké Pařízkové. Ta trefila horní tyč ostravské branky. V další příležitosti se objevila Theuerová, která se ocitla před brankou Olomouce úplně sama. Dostala přesnou přihrávku, jenomže v zakončení selhala a přestřelila. Ke konci třetiny se ještě předvedla domácí brankářka Kouřilová, která vytáhla jeden ze svých lepších zákroků nohou a zhatila tak šanci Olomouce v početní výhodě. Diváci v hale si tak na úvodní branku zápasu musely ještě počkat.

Netrvalo dlouho a dvacet sekund po zahájení druhého dění využila přesilovou hru Alice Pavlíková, která zamířila k levé tyči Kouřilové. Pohlednou akci poté předvedla domácí Nguyenová, která se prokličkovala od své branky až k té olomoucké, ale její zakončení mířilo jen těsně nad horní tyčku. Ačkoliv se hráčky Bonusie tlačily více do zakončení, střelecké štěstí měla Olomouc. Do dvoubrankového vedení poslala Olomouc bekhendovou střelou mezi nohy Petra Kamínková. Hra se pak přelévala ze strany na stranu a k vidění bylo spíše více faulů než střeleckých šancí. Ve druhé třetině se už skóre neměnilo a Olomouc tak odcházela do šatny za dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině se v dobré pozici se objevila ostravská Škopková, ale mířila jen do Doubkové. Ve 49. minutě zápasu se ke střele ze střední vzdálenosti dostala Lucie Vysloužila a jen se štěstím míček doskákal za brankovou čáru. O minutu později ale dostala Bonusia k dispozici trestné střílení, ke kterému se postavila Simona Némethová, položila si brankařku Olomouce a přesně zakončila. Trvalo jen patnáct sekund a domácí hráčky se radovaly znovu.

Kontaktní branku vsítila Tereza Kalnayová a Ostrava se tak znovu dostala do hry. Olomouc však zanedlouho na to mohla jít zpět do dvoubrankového vedení, když bylo nařízeno trestné střílení. Ale pokus Oháňkové výborně nohou vychytala domácí Kouřilová. Olomouc nezvládla ani další trestné střílení. Tentokrát svou šanci zahodila Machů, když se před zakončením vrátila s míčkem zpět. Závěr zápasu ale zvládly lépe hostující hráčky. Po chybné rozehrávce na půlce hřiště se míčku ujala Barbora Podešvová, prostřelila Kouřilovou a pojistila tak Olomouci výhru v dnešním zápase.

Nejlepší hráčky utkání: Lucie Machů (Olomouc) a Simona Némethová (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Dnes není za co chválit, vyhrát jsme si nezasloužily."

Pavel Hausner (TEMPISH FBS Olomouc): „Dneska to bylo více ubojované utkání než florbalové, ale tři body se počítají."