Herbadent deklasoval Bonusii šestnácti brankami

pátek 7.2.2014 | Petr Blakala

Ženy ostravské Bonusie čekal další těžký duel a to s pražským Herbadentem, tedy aktuálními mistryněmi České republiky. Favoritkami byly hostující hráčky, které nechaly Ostravanky skórovat pouze třikrát. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 3:16 ve prospěch Herbadentu.

19.kolo, 7.2.2014, 18:00
3:16(0:3, 1:9, 2:4)
Jižní město
Ostrava: Šulejová (20. Rousová, 29. Kouřilová) – Kahánková, Kiecková, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Jižní město: Velčická (Horňáková) – Pilíková, Krupnová, Jarolímová, Skořepová, Nordin, Jílková, Klímová, Urbánková, Šrámková, Horejšová, Kubišová, Hašová, Ferencová, Kleinová
Branky a nahrávky: 35. Bořucká (Theuerová), 43. Nováčková (Kouřilová), 52. Kovalská (Szczurová) – 3. Urbánková (Jílková), 7. Hašová (Jarolímová), 8. Urbánková (Jílková), 21. Jarolímová (Hašová), 21. Kubišová (Urbánková), 22. Nordin (Klímová), 25. Urbánková (Krupnová), 29. Jarolímová (Krupnová), 31. Kubišová (Krupnová), 31. Jarolímová (Pilíková), 31. Kubišová (Hašová), 37. Urbánková (Jarolímová), 44. Hašová (Nordin), 53. Hašová, 54. Urbánková (Krupnová). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 13:35. Průběh utkání: 0:11, 1:11, 1:12, 2:12, 2:13, 3:13, 3:16.

Favoritkami dnešního utkání byly pražské florbalistky Herbadentu, které tuto funkci splnily na sto procent. V prvních dvaceti minutách diváci viděli celkem tři střely, které spadly za záda ostravské brankářky. Nejprve to byla reprezentantka Tereza Urbánková, kterou ke konci sedmé minuty doplnila Tamara Hašová. Nečekalo se dlouho a síťka ostravské klece se opět rozvlnila. A to, když míček za Šulejovou posunula opět Tereza Urbánková, čímž zaznamenala svou druhou trefu v dnešním střetnutí. Do šaten se odcházelo za stavu 3:0 ve prospěch pražského celku.

Do druhé periody vyměnila Bonusia své brankářky. Do svatyně zaklekla Rousová, která inkasovala již po čtyřiadvaceti vteřinách druhé části. Střelou k rameni se prosadila malá a hbitá Anet Jarolímová. V té samé minutě se z dorážky prosadila pražská Dominika Kubišová, kterou o minutu doplnila její spoluhráčka ze zahraničí, Amanda Nordin. Ve 25. minutě dovršila Tereza Urbánková hattrick, když žabkou překonala bezmocnou Rousovou a zvyšovala tak na 0:7.

Ve 29. minutě dostala poslední gól Rousová od Anet Jarolímové, jelikož po této osmé brance došlo již ke druhému střídání brankářek. Své místo v brankovišti přenechala Kateřině Kouřilové. Dvě branky vstřelil Herbadent ve 31. minutě, kdy se stačil prosadit v rozmezí pouhých dvaceti vteřin. Devátý gól vstřelila Dominika Kubišová a poté završila dosah tří branek Anet Jarolímová, která tímto zaokrouhlila počet branek na deset. Jako třetí v pořadí zaznamenala hattrick Dominika Kubišová. Úder přišel také ze strany Ostravy, za kterou se prosadila Andrea Bořucká, která trefila míček z první. Do konce prostřední části vstřelila dvanáctou branku Herbadentu Tereza Urbánková.

Poslední dějství nabídlo méně branek, než padlo ve třetině druhé. Druhou branku Ostravy po dalekém výhozu Kouřilové vstřelila Kateřina Nováčková, avšak rychlou odpověď nalezla na tento gól Tamara Hašová. V 52. minutě slavila třetí zásah do klece Herbadentu Silvie Kovalská, ale i na tuto branku dokázal Herbadent odpovědět, když se na listinu střelkyň zapsala potřetí Tamara Hašová. Do konce třetí periody si svůj pátý a šestý gól zapsala na konto Tereza Urbánková, čímž pečetila výhru svého celku na konečných 16:3.

Nejlepší hráčky utkání: Andrea Bořucká (Ostrava) – Eliška Krupnová (Herbadent).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Nebýt druhé třetiny mohli jsme sehrát důstojnější roli. Gratuluji soupeři"

Markéta Šteglová (Herbadent Praha 11 SJM): „Myslím, že naše hráčky nehrály to, co chtěly a měly možná více štěstí se jich bál jen pro jejich jméno, ale přece jen jsme dokázaly soupeře porazit a děkujeme soupeři za utkání."