Ženy podlehly Královským Vinohradům

neděle 23.2.2014 | Petr Blakala

Nedělní odpoledne patřilo v ostravské ČPP Aréně poslednímu kolu ženské extraligy, ve kterém se představily domácí hráčky Ostravy. Ty vyzvaly pražský celek z konce tabulky - Královské Vinohrady. Utkání to bylo velice vyrovnané, avšak rozhodovaly pouhé detaily, ze kterých pražské florbalistky vytěžily pět branek a připsaly si tři body.

22.kolo, 23.2.2014, 14:30
3:5(1:1, 0:1, 2:3)
Vinohrady
Ostrava: Kouřilová (40. Šulejová) – Kiecková, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Vinohrady: Obselková (Máčilová) – Petřeková, Lehutová, Macurová, Schwarzová, Kolafová, Sladkovská, Lisová Tvrzníková, Plecitá, Samake, Šádková, Trunečková, Valášková, Komorousová, Čermáková
Branky a nahrávky: 1. Škopková (Kiecková), 43. Kiecková (Škopková), 46. Szczurová – 3. Petřeková, 33. Trunečková (Lisová), 44. Trunečková (Plecitá), 48. Petřeková (Tvrzníková), 60. Macurová. Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Petr Szilvási. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Jako blesk vletěly do utkání ostravské hráčky, které se hned v 1. minutě mohly radovat z branky. Přihrávku do odkryté branky dostala Nikol Škopková, která v této pozici nezaváhala. Tato radost netrvala příliš dlouho, jelikož chybu domácí Bořucké potrestala Monika Petřeková. Ta se výborně protlačila před branku Ostravy a skórovala. Sotva se první perioda hry přehoupla do své druhé části, do šance se řítila Kiecková po lobu Škopkové. Míček byl však příliš rychlý a první jmenovaná jej nestihla zpracovat. Ke konci třetiny si hostující hráčky vyzkoušely jaké to je zahrát si v početní převaze. Nakonec se oba týmy rozešly do šaten smírně 1:1.

Ve druhé části utkání se diváci mnoho branek nedočkali. Hrálo se stylem nahoru dolů a šance střídala šanci. Byly to právě Královské Vinohrady, které se ujaly po třiatřiceti minutách hry vedení o jednu branku. Zásluhu na tom měla Lisová, která poslala míček k dobře stojící Kateřině Trunečkové. Ta neměla sebemenší problém se zasunutím míčku za brankovou čáru. Pár minut před koncem druhých dvaceti minut se ještě vyznamenala pár zákroky Kouřilová, čímž podržela svůj tým.

Posledních dvacet minut začala lépe Ostrava. Respektive Romana Kiecková se Škopkovou. Kiecková doklepávala míček poskakující brankovištěm za záda pražské brankářky a zařídila tím vyrovnání. O minutu později si však slovo vzala opět Kateřina Trunečková, jejíž dorážka znamenala vedení pro Vinohrady. Na další gól v síti Vinohrad diváci čekali dvě minuty, kdy hostující florbalistky ztratily míček. Veronika Szczurová neměla problém se zakončením a vyrovnala stav utkání. Poté se prosazovaly pouze hráčky Vinohrad. V čase 48:00 to byla Monika Petřeková a osmnáct vteřin před závěrečnou sirénou pečetila výhru Pražanek Zuzana Macurová.

Nejlepší hráčky utkání: Michaela Obselková (Vinohrady) - Nikol Škopková (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Vyrovnaný přípravný zápas na play down, rozhodly detaily, ze kterých se musíme poučit."

Vilem Svoboda (TJ X3M Sokol Královské Vinohrady): „Výhra nás těší, ale vůbec nic neřeší. Potkáme se už za dva týdny a tam půjde o všechno. PO dnešku víme, že to bude boj."