BONUSIA před 609 diváky porazila Olomouc!

sobota 27.2.2016 | Michal Chadim

Extraliga žen má za sebou základní část, ve které BONUSIA obsadila konečné šesté místo. V posledním zápase ostravským florbalistkám už o nic nešlo, ale i tak dokázaly Olomouc porazit 5:3.

22.kolo, 27.2.2016, 15:00
Olomouc
3:5(1:2, 2:2, 0:1)
Olomouc: Tomšová (Franková) – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Hendrychová, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Peřinová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková,
Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Pištěková, Kajfoszová, Stankušová.
branky: 5. Jana Lišková, 25. Jitka Oháňková, 29. Tereza Mošťková - 3. Veronika Káčová, 9. Markéta Režnarová, 23. Veronika Káčová, 39. Markéta Režnarová, 53. Iveta Wolfová; rozhodčí: Michaela Konečná - Veronika Wienerová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 609; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 15 - Tereza Holubová 13; po třetinách: 1:2, 2:2, 0:1;

Finálovým zápasem Souboje Měst byl zápas extraligových týmů Olomouce a Ostravy. Domácím hráčkám šlo v zápase o hodně, pokud chtěly postoupit do play-off, musely vyhrát.

Za tímhle cílem šly domácí hráčky odhodlaně a dlouho držely s Ostravou krok. Hostující hráčky se dostaly vždy v zápase do vedení, ale domácí florbalistky vždy dokázaly vyrovnat. Tato statistika platila až do závěru druhé třetiny, ve které Ostravanky odskočily olomouckým florbalistkám zásluhou Markéta Režnarové.

Ostrava tak ve třetí třetině držela jednobrankový náskok, který ještě zásluhou Ivety Wolfové navýšila. I když se Olomouc v závěru snažila, tak dvoubrankový náskok už nesmazala.

Olomouc sice zvítězila v Souboji měst 3:2, prohrála ale klíčový zápas extraligy, který ji definitivně zavřel brány do play-off. To Ostrava měla své šesté místo jisté a nic na něm nemohla změnit ani případná výhra nad Olomoucí.

Svého soupeře se Ostravanky dozví v neděli kolem osmé hodiny večerní.