BONUSIA se dvakrát připravila o vedení a Tatranu nakonec podlehla

neděle 29.9.2013 | Zuzana Košťálová

Nedělní extraligové utkání mezi Ostravou a Střešovicemi se odehrálo netradičně na sportovní hale ZŠ Mařádkova Opava. Do zápasu vstoupily lépe hostující hráčky, ale BONUSIA se dokázala později dostat do vedení. O něj se však dvakrát připravila a v závěrečných dvou minutách zápasu nakonec podlehla Tatranu 3:4.

4.kolo, 29.9.2013, 14:00
3:4(2:1, 0:1, 1:2)
Střešovice
Ostrava: Kouřilová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Střešovice: Blahutová (Nováková) – Perlíková, Brabcová, Sedmíková, Zehrerová, Nemravová, Válková, Veřmiřovská, Červová, Hrycejová, Zabavská, Beranová, Chaloupková, Brotánková, Kramperová, Denková
Branky a nahrávky: 9. Škopková (Kahánková), 16. Sielecká (Stankušová), 50. Kiecková – 6. Nemravová (Zabavská), 24. Denková, 57. Veřmiřovská (Hrycejová), 59. Hrycejová (Veřmiřovská). Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Do utkání vstoupily lépe hráčky Tatranu. V šesté minutě vstřelila první branku do sítě BONUSIE Andrea Nemravová a hostující hráčky se mohly radovat z vedení. Jenomže to jim dlouho nevydrželo. O necelé tři minuty později se totiž na druhé straně trefila Nikol Škopková a skóre bylo opět srovnáno. Střešovice se pak objevily ještě v několika šancích, ale Denková netrefila odkrytou klec Kouřilové. Na středu hřiště se pak k rozehrávce postavila BONUSIE a Marcela Sielecká obloučkem překonala brankářku Blahutovou. Vyrovnávací branku si mohla v závěru třetiny připsat Hrycejová, ale skákající míček trefila jen do Kouřilové.

Druhá třetině začala z obou stran opatrněji. Ve 22. minutě zápasu se ve velké šanci objevila Sluková, ale Blahutová její střelu ramenem těsně vyrazila. Na druhé straně pak také vynikla Kouřilová, když proti střele Nemravové vytáhla reflexivní zákrok. O pár chvil později už se ale gólmanku Bonusie podařilo hostům překonat, když se trefila Lucie Denková. Vyrovnávací branka vlila Tatranu novou krev do žil a začal být aktivnější. Po střele Zabavské poskakoval míček na brankové čáře Ostravy, ale Stankušová jej dokázala na poslední chvíli uklidit do bezpečí. Tatran posléze zvládl ubránit oslabení, když hrály jen ve třech hráčkách, BONUSII téměř k ničemu nepustil. Na konci třetiny ještě na Blahutovou střílela Ursiniová, brankářka Střešovic míček vyrazila. K dorážce se dostala Pernická, ale netrefila přesně. Po druhé části tak týmy odcházely do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

V závěrečné části měly převahu hráčky Tatranu, ale nepodařilo se jim míček usměrnit za záda Kouřilové, která předváděla jisté zákroky. Za sekání si pak šla na dvě minuty odpočinout domácí Škopková, ale jakoby toto vyloučení paradoxně pomohlo Ostravě. Do brejkové šance se dostala Romana Kiecková a v oslabení poslala svůj tým znovu do vedení. Střešovice i nadále pokračovaly ve svém tlaku, ale v koncovce nebyly úspěšné. Na to reagoval trenér Tatranu oddechovým časem. A o 3 minuty později už opět hostující hráčky vyrovnaly stav utkání. Hana Veřmiřovská prostřelila Kouřilovou z bezprostřední blízkosti. A zanedlouho se lavička Tatranu Střešovice mohla radovat znovu. Markéta Hrycejová otočila v 59. minutě skóre ve prospěch Tatranu na 3:4. Ostrava ještě v poslední minutě hry zkoušela hrát bez brankářky, ale bez úspěchu a tak se z vítězství ve 4. kole extraligy žen mohl radovat tým z Prahy.

Nejlepší hráčkou týmu Tatran Omlux Střešovice se stala Andrea Nemravová. Za tým FBC ČPP BONUSIA Ostrava pak Nikol Škopková.

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Dle očekávání krásný zápas, s dramatickým koncem, který pro nás bohužel nedopadl dobře a body si odváží Tatran. Holky i tak zaslouží pochvalu". Luděk Paseckého (Tatran Omlux Střešovice): „Kdybychom proměnili aspoň 20 procent našich šancí, byl by to poklidný zápas. Na konec jsme museli opět vytáhnout silný závěr. Čekají nás těžší soupeři, na které to nemusí stačit. Děkujeme holkám za bojovnost".