Body si odvezli Bohemians

sobota 14.1.2017 | VG

Přestože všichni florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava věděli, že je v 16. kole Tipsport Superligy čeká velmi důležitý souboj s Bohemians, museli se na konci duelu před soupeřem sklonit. Po nepovedeném úvodu Pražanům podlehli 6:10.

16.kolo, 14.1.2017, 17:00
6:10(0:3, 4:3, 2:4,)
Bohemians
FBC Ostrava: Klobučník – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Chvastek, Heczko – Malajka, Hromádka, Trulík – Klimscha, Hrabal, Šimíček – Smeták, Sládek
Bohemians: Ponomarev – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Čihák, Kisugite, Krbec – Šimek, Šimek, Bagin – Miščík, Mandík, Kieler – Kindl, Růžek, Šárka.
Branky a nahrávky: 25.Kuczera, 31.Malajka (Heczko), 31.Eichner (Hrabal), 38.Klimscha (Kuczera), 45.Malajka (Hrabal), 56.Sládek (Klimscha) - 2.Šimek, 9.Šimek (Bagin), 19.Šárka, 26.Šimek (Krbec), 34.Čihák, 40.Mandík (Cabejšek), 43.Šimek (Kindl), 45.Bagin (Šimek), 59.Krbec (Šimek), 60.Kisugite. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 205.

"Nemůžeme prohrávat 0:3 po pár minutách," zlobil se ostravský trenér Martin Smeták. Jeho svěřenci totiž nezachytili nástup Bohemians. Poprvé inkasovali už ve 2. minutě, a to hosté ještě v úvodní minutě trefili brankovou konstrukci. Druhý gól domácí inkasovali v 9. minutě a solidní tříbrankový náskok si hosté vypracovali v závěru první třetiny. Třetí branku přitom hosté vstřelili z trestného střílení, které sudí nařídili v době, kdy byli hosté v oslabení. Domácí přitom v úvodní dvacetiminutovce vystřelili na branku soupeře pouze třikrát!
Ve druhé části už byl obrázek hry jiný. Domácí procitli a dotáhli se až na stav 3:4, jenže hosté nepolevili. Stejně jako v úvodní třetině vstřelili tři branky a drželi si tak dvoubrankový náskok. FBC Ostrava hosty přestřílelo až ve třetí části, ale ke zvratu ve skóre to nevedlo, ba naopak. Hosté sice vystřelili na branku "pouze" osmkrát, ale radovali se z dalších čtyř branek. Domácí zmar neodvrátili, v posledních dvou minutách i kvůli oslabení inkasovali dva góly. "Důležitý zápas, který jsme nezvládli," litoval Smeták. "I pro nás to bylo hrozně důležité utkání a jsme moc rádi, že jsme Ostravě vrátili porážku z Děkanky," dodal kouč Bohemians Michal Jedlička.