Bohemka uzavřela mužům cestu do play-off

neděle 21.2.2016 | Michal Chadim

Před 280 diváky odehráli muži v neděli v podvečer své další utkání Tipsport Superligy, ve kterém se utkali na domácí palubovce proti florbalistům pražské Bohemky.

21.kolo, 21.2.2016, 17:00
11:13(4:1, 4:6, 3:6)
Bohemians
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) – Smeták, Svačinka, Trulík, Lipová, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Komačka, Zbořil
Bohemians: Ponomarev – Zezulka, Kisugite, Forman, Kuncman, Čihák, Tůma, Bagin, Křivanec, Šimek, Poláček, Höffer, Růžek, Šárka
branky: 5. Adam Zbořil, 13. Michal Dombrovský, 19. Marek Klečka, 19. Dominik Eichner, 22. Matěj Smeták, 28. Patrik Šimíček, 37. Patrik Šimíček, 39. Marek Klečka, 46. Matěj Smeták, 56. Tomáš Vojtíšek, 57. Filip Hrabal - 6. Mikuláš Forman, 24. Aleš Höffer, 24. Mikuláš Forman, 25. Martin Kisugite, 36. Jakub Šárka, 36. Mikuláš Forman, 37. Petr Tůma, 44. David Šimek, 51. Vojtěch Bagin, 51. David Šimek, 55. David Šimek, 59. Lukáš Kuncman, 60. Martin Šimek; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 5:2; využití: 0:2; diváků: 280; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 17 - Ivan Ponomarev 19; po třetinách: 4:1, 4:6, 3:6;

Utkání s Bohemkou bylo pro Ostravu utkání o všechno. Hráči věděli o co jim v tomhle utkání jde a podle toho taky do utkání vstoupili. V první třetině předváděli bojovnou hru, makali a po zásluze se tak v utkání dostali jako první do vedení. Skóre otevřel pohotovou střelou po volném úderu Petr Trulík. Radost domácích ale netrvala příliš dlouho, neboť hned o minutu později vyrovnal hostující Forman.

Druhá polovina první třetiny byla z domácí strany hodně povedená, neboť je vrátil nejprve do vedení ve třinácté minutě do vedení Michal Dombrovský a posléze v devatenácté minutě dvěma trefy v rozmezí čtrnácti sekund Marek Klečka a Dominik Eichner stanovil konečný stav prvních dvaceti minut na 4:1 pro domácí tým.

O přestávce trenér Smeták upozorňoval své svěřence, že soupeř určitě změní svou taktiku. To se i taky stalo. Bohemians přidala na agresivitě a vyrovnala tím hru. Utkání bylo ve druhé třetině hodně bojovné a přelévalo se ze strany na stranu. Tomu tak odpovídal i počet gólů, a to deset. Čtyři góly padly z florbalek domácích florbalistů, šest ze střel hostí. Po druhé třetině tak Ostrava držela jednobrankové vedení 8:7.

Třetí třetina byla jak na houpačce a opět střelecky úrodná, neboť v ní padlo jen o jednu branku méně, než v třetině předcházející. Hodně ji poznamenalo časté vyloučení a to převážně na straně domácích, které vždy zbrzdilo probíhající nápor Ostravy. Oba týmy se v posledním dějství postupně přetahovaly o vedení až do předposlední minuty, ve kterém nejprve Lukáš Kuncman a posléze Martin Šimek gólem do prázdné brány rozhodli o vítězství soupeře.

Bohemka tak definitivně uzavřela pro Ostravu bránu play-off a poslala jí do play-down, ve kterém se utká proti Litvínovu.