Bonusia nestačila na pražské Elite a podlehla

neděle 26.1.2014 | Petr Blakala, Zuzana Košťálová

Tým žen vyzval v neděli odpoledne dalšího extraligového soupeře. Tentokráte se jednalo o pražské ELITE. V tomto střetnutí viděli diváci mnoho branek, avšak většina střel skončila za zády ostravské brankářky. Ženy podlehly soupeřkám vysoko, 5:11.

18.kolo, 26.1.2014, 14:00
5:11(1:3, 1:4, 3:4)
Elite Praha
Ostrava: Kouřilová (Šulejová) – Kahánková, Kiecková, Vinklerová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kainayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Elite Praha: Gécová (Šimsová) – Chvátalová, Jelínková, Šindelářová, Vranová, Zikmundová, Toulová, Nosková, Kalecká, Košturiaková, Kadučáková, Havlíková, Stará, Veselá, Radová, Zittová
Branky a nahrávky: 15. Škopková (Kalnayová), 35. Theuerová (Kiecková), 41. Kiecková, 53. Škopková (Kiecková), 55. Kiecková (Kalnayová) – 3. Košturiaková, 13. Zittová, 15. Nosková (Chvátalová), 22. Radová (Zikmundová), 27. Nosková (Chvátalová), 37. Zikmundová (Jelínková), 40. Kadučáková (Zittová), 44. Nosková (Košturiaková), 46. Zittová (Jelínková), 46. Veselá, 49. Jelínková (Zittová). Rozhodčí: Tomáš Podlesný, Martin Petřík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 45. Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7, 3:11, 5:11.

Od úvodního buly byly aktivnější hostující hráčky a hned ve třetí minutě se ujaly vedení. Gól vstřelila po individuální akci Lucia Košturiaková. ELITE mělo převahu, ale domácí Kouřilová chytala na výbornou a zlikvidovala několik šancí hostů. Navýšení přišlo až ve druhé polovině první části, kdy se sama prosadila Veronika Zittová. Náskok soupeřek ale o chvíli později snížila Nikol Škopková, kterou našla přesnou přihrávkou Kalnayová, a Škopková před sebou měla odkrytou klec. Radost však domácím hráčkám nevydržela dlouho a po necelé minutě znovu inkasovaly. Tentokrát byla úspěšná Petra Nosková.

Ve druhé části se hned na začátku ze standardní situace trefila Veronika Radová. Bonusia mohla znovu náskok pražského týmu snížit, když bylo nařízeno trestné střílení proti ELITE. Jenomže Némethová na hostující brankářku nevyzrála. Svou druhou branku v utkání pak vstřelila Petra Nosková a Praha vedla 1:5. Bojovnost hráček Ostravy se jim vyplatila, protože ve 35. minutě zápasu se z úspěšné dorážky mohla radovat Iveta Theuerová. Opět ale netrvalo dlouho, a ELITE přidalo do konce druhé části ještě dvě branky. Nejdříve skórovala Kateřina Zikmundová a po ní, 43 sekund před zvukovým signálem, navyšovala na 2:7 Miroslava Kadučáková.

Hned v první minutě závěrečné části se Bonusia znovu radovala. Romana Kiecková vybojovala na vlastní půlce míček a proběhla s ním až k brance ELITE, kde ji první střelu pražská brankářka chytla, ale na dorážku už byla krátká. Poté přišly čtyři rychlé góly ze strany Prahy. Postupně se trefily Petra Nosková, Veronika Zittová, Lucie Veselá a Barbara Jelínková. V závěru zápasu si ještě do tabulky kanadského bodování připsaly body Nikol Škopková a Romana Kiecková, jenž měla v zápase poslední slovo a konečný stav na tabuli tak svítil 5:11 pro ELITE.

Nejlepší hráčky utkání: Petra Nosková (ELITE), Romana Kiecková (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Našim největším soupeřem jsme si byli my sami, a to nás stálo zápas. Pozitivem je jen 5 vstřelených branek a bojovnost do poslední minuty."

Stanislav Richter (Elite Praha): „Ihned v počátku zápasu jsme se dostali do dvoubrankového vedení, které jsme si až do konce zápasu ohlídali a měli jsme více ze hry. Soupeř hrál rychlou hru a také hrozil z rychlých protiútoků, kde se mu podařilo vstřelit i pár gólů, ale ještě týmu scházejí zkušenosti.